Doskonale pamiętam, jak sama taką nosiłam. Idealnie prosta grzywka (z ang. sleek bangs) na przełomie lat 90. i 2000. była jedną z najgorętszych fryzur. A ponieważ efekt dało się osiągnąć wyłącznie za pomocą prostownicy do włosów, nie rozstawałam się z urządzeniem nawet na chwilę. Jeśli byłyście wówczas na Mazurach i w portowych sanitariatach natchnęłyście się na dziewczynę, która z uporem maniaka prostowała włosy, to byłam ja. I zazdrościłam wszystkim, którzy perfekcyjnie gładką fryzurą mogli poszczycić się nawet w największy deszcz. Z czasem trochę wyluzowałam, tym bardziej, że i trend stracił na silę, prostownica wylądowała więc na dnie łazienkowej szafki. Cieszę się jednak, że całkiem się jej nie pozbyłam, bo wygląda na to, że znów będzie potrzebna. W 2022 roku wyprostowana grzywka znów będzie modna! Kontrowersyjny trend sprzed lat już lansują gwiazdy: Jennifer Lopez, Dua Lipa i Lili Reinhart. Podziękowania należą się przede wszystkim ich styliście fryzur – Chrisowi Appletonowi, który grzywkę z lat 90. i 2000. promuje na swoim Instagramie. Wy też wspominacie ją z sentymentem?

Wyprostowana grzywka z lat 90. i 2000. powraca! – Modna fryzura na wiosnę-lato 2022

Po kilku sezonach dominacji grzywki z lat 70., czyli curtain bangs, której fankami są Suki Waterhouse i Jessica Mercedes, przyszedł czas na grzywkę, którą w latach 90. i 2000. nosiły Paris Hilton i jej przyjaciółka Nicole Richie – idealnie wyprostowaną. To praktycznie jedyny warunek, bo samo cięcie włosów schodzi już na drugi plan. Modna jest więc zarówno grzywka w wersji curtain, czyli długa i podzielona na dwie części, tak by odsłaniać czoło, jak i krótka i równo przycieta. Grunt, by była właśnie idealnie gładka. 

Pierwsza wróciła do łask za sprawą wspomnianej już J. Lo i kampanii luksusowego domu mody Coach, którego gwiazda została ambasadorką. Efekt końcowy niewątpliwie się jej spodobał, bo piosenkarka zdjęciami pochwaliła się na swoim instagramowym profilu. A w jej ślady poszedł stylista fryzur gwiazdy, Chris Appleton. To właśnie on odpowiada także za fryzurę, którą nosi Dua Lipa, która także pokazała się ostatnio w gładkiej grzywce podzielonej na dwa charakterystyczne kosmyki.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Wyprostowana grzywka świetnie wygląda z rozpuszczonymi włosami, które są równie gładkie jak ona. Rewelacyjnie sprawdza się także w połączeniu z kucykiem – niezależnie od tego, czy zdecydujecie się na kitkę wysoką czy niską. Zdjęcia gwiazd są tego zresztą najlepszym przykładem. Dobra wiadomość? By osiągnąć efekt, jedyne czego potrzebujecie to dobra prostownica do włosów. Pomocny będzie też lakier, który sprawi, że fryzura długo będzie trzymać się w ryzach. Tylko tyle i aż tyle!