Ewolucja trendów dotyczy nie tylko naszej garderoby. Na każdy sezon mamy też masę przebojów beauty, które pozwalają na przeróżne metamorfozy. Jednym z prostych sposobów na to, żeby dużo się działo niewielkim kosztem, są brwi. Włoski na naszych łukach także mogą otrzymać zupełnie nową stylizację lub nawet zmienić kolor. Nawet niewielka metamorfoza może wpłynąć na zmianę wyrazu twarzy. To coś jak koloryzacja włosów. Modne brwi na lato 2023 też mają taką moc. Wybraliśmy 5 trendów, które obecnie trudno przeoczyć, i co do których nie mamy wątpliwości, że ich popularność w najbliższych miesiącach będzie tylko rosła. Pozostaje sięgnąć tylko po konkretne kosmetyki lub oddać je w ręce profesjonalistki lub profesjonalisty.

Modne brwi na lato 2023 – Laminowane brwi

Laminowanie brwi to zabieg z gabinetów kosmetycznych, który w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością. Polega on na poddaniu włosków działaniu kwasu tioglikolowego. Ten pozwala na otwarcie łuski włosa, co przekłada się na jego łatwą stylizację, która zostaje utrwalona. Jedną z najpopularniejszych „fryzur” brwiwłoski zaczesane do góry. Taka stylizacja stała się przebojem do tego stopnia, że szybko na rynek trafiły kosmetyki, które pomagają samodzielnie przeprowadzać metamorfozy. Domowa laminacja brwi przy użyciu rozmaitych żeli nie jest trwała. To sposób na jednorazową przemianę, ale dla kogoś może to być jej zaleta. Nie trzeba bowiem od razu podejmować decyzji, która zawarzy na naszym wyglądzie na dłuższy czas. Zamiast tego możemy podejmować ją na bieżąco każdego dnia, tak jak robimy to z innymi kosmetykami do makijażu.

 

 

Modne brwi na lato 2023 – Proste brwi

Brwi z mocno zarysowanym łukiem, które dawały wrażenie zdziwienia? Tak, przeszliśmy również przez takie trendy, ale latem 2023 tendencja jest zupełnie inna. Mowa bowiem o prostych brwiach, do których stworzenia może zainspirować chociażby Lily Collins. To sposób na bardzo mocne i wyraziste brwi. Chodzi w nim o to, żeby nawet jeżeli naturalnie nie posiadamy właśnie takiego ułożenia, to stworzyć jego iluzję. Z jednej strony zatem nie należy podkreślać łuku brwiowego. Z drugiej natomiast można użyć ołówka lub pudru do brwi, żeby wypełnić go od dołu i nadać prostą formę bez załamań. Dzięki temu można przedłużyć naturalny kształt dolnej części brwi w linii prostej, aż do miejsca, w którym łuk brwiowy jest skierowany w dół. Brzmi dość prosto i w istocie takie właśnie jest.

 

 

Zobacz także:

Modne brwi na lato 2023 – Naturalne brwi

W ostatnich latach wiele się zmieniło w kwestii urody. Coraz więcej osób zamiast zmieniać coś z pomocą kolorów, wybiera dobrą pielęgnację, której efekty widać także po demakijażu. Ten trend jest widoczny również w przypadku brwi, których nie tylko malowanie, ale nawet regulację, zastąpiły odżywki. Pozostawienie ich samym sobie idealnie wpisuje się nie tylko w wersję make-up no make-up, ale przede wszystkim w sytuacji, kiedy makijaż został całkowicie wyeliminowany. W tym przypadku pozostaje wybrać dobrą odżywkę do brwi, a reszta stanie się sama. Na szczęście trend jest na tyle silny, że w asortymencie marek urodowych nie brakuje świetnych formuł, które zadbają o kondycję włosków.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Olivia (@livpurvis)

 

 

Modne brwi na lato 2023 – Rozjaśnione brwi

W trendach dotyczących stylizacji brwi widać wiele inspiracji sprzed lat. Jedną z najbardziej wyrazistych i dla wielu osób z pewnością odważnych, jest ich rozjaśnianie. Jasne łuki to przebój, który w lansowały między innymi Kim Kardashian, Kendall Jenner i Lady Gaga, więc ich niesłabnąca popularność wcale nie jest zaskoczeniem. Rozjaśnione brwi można uzyskać na dwa sposoby. Z jednej strony mamy bowiem utlenianie, które na długo zmieni kolor włosów. Z drugiej strony są też kosmetyki, którymi można pokryć brwi czasowo. To opcja przede wszystkim dla osób, które nie są przekonane do radykalnych zmian lub w ogóle nie chcą decydować się na długotrwałą metamorfozę. Tu nie muszą podejmować decyzji, od której ucieczka nie będzie należała do łatwych.

 

 

Modne brwi na lato 2023 – Cienkie brwi

Lata 90. wciąż mają się świetnie. Jest to widoczne nie tylko w naszych szafach. Mocno wyskubane łuki jedynie z kreską włosków to przebój z tamtej dekady, który cieszy się niemałą popularnością. Wśród fanek cienkich brwi jest między innymi Bella Hadid. Zresztą inspiracji w mediach społecznościowych nie brakuje. Skinny brows są naprawdę na topie. Jeżeli to właśnie ten trend ma być głównym punktem naszej metamorfozy na lato 2023, to są dwie drogi. Z jednej strony można udać się gabinetu kosmetycznego i zdać się na doświadczenie pracujących tam osób. Z drugiej strony brwi można wyskubać także w domowym zaciszu. W tym przypadku jednak należy zachować ostrożność, żeby nie przesadzić i nie pozbawić się włosów z obszaru, na którym jednak powinny zostać. Dla ułatwienia wcześniej najlepiej obrysować sobie interesujący kształt brwi i potem trzymać się szablonu.