Modne brwi na sezon jesień-zima 2022/2023? Do grona najpopularniejszych nadal należą tak zwane fluffy brows, niezwykle pożądany jest również efekt laminacji. Coraz więcej fanek i fanów zdobywają bleached brows, które polegają na maksymalnym rozjaśnieniu włosków. Ten trend lansują m.in. członkinie klanu Kardashian-Jenner, natomiast w Polsce – Ofelia oraz Jessica Mercedes. Nie można zapomnieć także o cienkich brwiach w stylu lat 90. ubiegłego wieku. Do niedawna uchodziły za kiczowate, teraz znów są hot. Podpowiadamy, jak je stylizować. 

Cienkie brwi wróciły do łask

Gwen Stefani, Kate Moss, Victoria Beckham, Jennifer Lopez, Drew Barrymore, Angelina Jolie – to tylko kilka z naprawdę wielu topowych gwiazd i modelek, które lansowały cienkie brwi na przełomie lat 90. i 2000. Po ponad 20 latach ponownie zwracamy uwagę na ich looki. Ale, wbrew pozorom, nie z sentymentu. Traktujemy je jako inspirację na sezon jesień-zima 2022/2023. W tym wypadku przydatne okazują się także fotografie Belli Hadid (z czerwonego dywanu, jak również te, które sama publikuje w mediach społecznościowych), która uchodzi za współczesną ambasadorkę cienkich łuków. Zobaczcie:

fot. Getty Images

Cienkie brwi – komu pasują?

Kto będzie dobrze wyglądać z cienkimi brwiami? Choć nasuwa się odpowiedź „nikt”, musimy przyznać, że to nieprawda. Skinny brows sprawdzą się u posiadaczek oraz posiadaczy twarzy o kształcie zbliżonym do kwadratu lub serca. Warto jednak pamiętać, że – jeśli tylko masz ochotę i czujesz się dobrze z cienkimi, wyraźnie podkreślonymi łukami – możesz wypróbować ten trend. 

Cienkie brwi – jak stylizować?

Pozostaje więc pytanie: jak stylizować cienkie brwi, by wyglądały stylowo? Na początku warto pamiętać nie tylko o grubości linii, ale również o kształcie. Gwarantujemy, że ta w miarę prosta i zakrzywiona tylko na końcu będzie wyglądać o wiele lepiej niż ta w kształcie półksiężyca – „odrysowana od szklanki”. Kolejna kwestia to odpowiednie kosmetyki do brwi oraz akcesoria. Proponujemy, by zrezygnować z samodzielnego skubania włosków za pomocą pęsety znalezionej na dnie kosmetyczki na rzecz wizyty u specjalistki lub specjalisty, który profesjonalnie je wystylizuje. Natomiast w przypadku stylizacji na co dzień warto zaopatrzyć się w szczoteczkę do wyczesania brwi, ołówek lub cienką kredkę (oczywiście w odcieniu dopasowanym do twojego naturalnego) oraz produkt utrwalający, np. żel. Co ważne, włoski nie muszą być mocno podkreślone. W sezonie jesień-zima 2022/2023 niezwykle pożądany jest subtelny, zbliżony do naturalnego efekt. Najlepsze naszym zdaniem kosmetyki znajdziesz poniżej. 

Ważna jest również pielęgnacja. Jeśli chcesz poprawić kondycję swoich brwi, sięgnij po odżywkę i / lub olejek rycynowy