Jakie fryzury będą modne w 2023 roku? Na miano hitu zasługują stylizacje typu shaggy, a także bixie, czyli stylowy kompromis między (równie popularnymi) bobem i pixie. Świat beauty oszalał na punkcie ciepłych blondów, które – powiedzmy sobie szczerze – do niedawna uchodziły za wypadek przy pracy, jak również odcienie rudego. W trendach są też cięcia z grzywką. Szczególnie te inspirowane urodowymi wyborami topowych gwiazd i influencerek, jak również bohaterek bijących rekordy popularności seriali, na czele z „Wednesday” czy „Emily w Paryżu”. Wskazujemy modne fryzury z grzywką 2023

Modne fryzury z grzywką 2023 – w stylu Wednesday Addams

Zestawienie otwiera prosta grzywka, która powróciła do łask m.in. za sprawą Wednesday Addams, czyli bohaterki popularnego serialu w reżyserii Tima Burtona dla Netfliksa. Przypomnijmy, że jej czoło zasłaniały obcięte w miarę równo kosmyki. Choć Jenna Ortega, czyli gwiazda wspomnianej produkcji, niedawno zmieniła fryzurę, a teraz lansuje tak zwany wolf cut, jej fanki oraz fani nadal chętnie decydują się na prostą grzywkę. Wbrew pozorom to bardzo uniwersalne cięcie.  

Modne fryzury z grzywką 2023 – bottleneck bangs

Kolejna grzywka, obok której nie da się przejść obojętnie w 2023 roku, to bottleneck bangs. Jak sama nazwa wskazuje, jest ona inspirowana zwężającą się szyjką butelki. Ta propozycja wyróżnia się krótszymi kosmykami w centrum i dłuższymi na bokach. W tym wypadku włosy pięknie otulają brwi, a najdłuższe z nich sięgają nawet do kości policzkowych. W poszukiwaniu inspiracji warto spojrzeć na zdjęcia Lily Collins, która m.in. dzięki roli głównej w „Emily w Paryżu” umocniła swoją pozycję wśród najpopularniejszych gwiazd filmów i seriali. 

Modne fryzury z grzywką 2023 – curtain bangs

Pozostajemy w Paryżu. Nadal modna jest bowiem curtain bangs w stylu mieszkanek stolicy Francji. Trend na bardzo charakterystyczną grzywkę – zasłonkę rozszerzył się jednak na cały świat i zawrócił w głowach także topowym gwiazdom i influencerkom. Lubi ją m.in. Camila Cabello. Zobaczcie: 

Modne fryzury z grzywką 2023 – jak z lat 70. ubiegłego wieku

Na naszej liście pt. „Modne fryzury z grzywką 2023” nie mogło zabraknąć także cięć w stylu lat 70. ubiegłego wieku. Czyli wyróżniających się maksymalną objętością, wręcz puszystych. Grzywka, która była najbardziej pożądaną kilka dekad temu, jest symetryczna, a dodatkowo rozchodzi się na boki. Nie przesadzimy, jeżeli określimy ją mianem spektakularnej. 

Modne fryzury z grzywką 2023 – na bok 

Na koniec jeszcze jeden – naprawdę zaskakujący powrót. Już teraz odnotowujemy zwiększone zainteresowanie grzywką ścinaną na bok. A będzie o niej jeszcze głośniej. Za ambasadorkę fryzury w tym stylu można uznać m.in. Dua Lipę, która bardzo chętnie czerpie z estetyki wczesnych lat 2000. Dotyczy to nie tylko kwestii urodowych, ale również związanych z jej stylizacjami na scenę i poza nią. Natomiast to temat na osobny artykuł. 

Która modna fryzura z grzywką 2023 podoba wam się najbardziej? 
 

Zobacz także: