Jeśli chodzi o modne kolory włosów 2023, nie mamy wątpliwości, że ten rok będzie należeć do odcieni rudego. W ciągu ostatnich miesięcy to właśnie one wzbudziły najwięcej emocji w branży beauty. Przekonały do siebie topowe gwiazdy, poza tym robiły furorę w mediach społecznościowych, na czele z Instagramem. Dają pole do eksperymentów, poza tym – powiedzmy sobie szczerze – prezentują się spektakularnie. Wskazujemy TOP 6 propozycji, na które warto zwrócić uwagę w najbliższej przyszłości.

Modne kolory włosów 2023 – truskawkowy blond 

Na początek truskawkowy blond, czyli idealna propozycja dla blondynek czy blondynów, którzy chcą nieco odświeżyć swoją fryzurę i dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rudościami. W przypadku tego trendu w koloryzacji na 2023 rok jasne tony mieszają się z miedzią, a nawet różem, co daje przepiękne i bardzo nowoczesne efekty. Dodatkowych inspiracji warto szukać u Sydney Sweeney, która zyskała międzynarodową sławę dzięki rolom w serialach „Euforia” oraz „Biały Lotos”. 

fot. materiały prasowe

Modne kolory włosów 2023 – różowe złoto i brzoskwinia 

Jeżeli szukasz czegoś bardziej spektakularnego, weź pod uwagę różowe złoto z subtelnym dodatkiem dojrzewającej brzoskwini. To odcień, o którym zrobiło się głośno w dużej mierze dzięki Natashy Lyonne. Nieoczywisty, a zarazem ultra stylowy. Naprawdę nie da się przejść obok niego obojętnie. 

fot. Getty Images 

Modne kolory włosów 2023 – cynamonowa czerwień

Ten modny kolor włosów 2023 występuje pod różnymi nazwami. Najpopularniejsze to cynamonowa czerwień, która podoba nam się najbardziej, a także cynamonowy brąz. Jak łatwo się domyślić, odcień jest inspirowany popularną przyprawą. Sprawdzi się m.in. u posiadaczek bądź posiadaczy cery brzoskwiniowej i zielonych, piwnych lub brązowych oczu. 

Modne kolory włosów 2023 – miedź

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć miedzi, która po pierwsze: jest bardzo uniwersalna, a po drugie: daje ogromne pole do popisu. Wygląda dobrze w wersji solo (zwróć uwagę na ostatnio metamorfozę Lucy Boynton), jak również w towarzystwie brązu. Na drugą z wymienionych opcji zdecydowały się m.in. Zendaya, Lily James, a nawet Amanda Seyfried, która przez lata pozostawała wierna piaskowym odcieniom blondu. To znaczy, że ma w sobie coś wyjątkowego. 

Zobacz także:

Modne kolory włosów 2023 – kasztanowy brąz 

Choć nazwa kasztanowy brąz brzmi całkiem ładnie, musimy przyznać, że ta nazwa jest dość myląca. Odcień wyróżnia się bowiem czerwonymi i bordowymi tonami. Natomiast brąz stanowi jedynie subtelny dodatek. To zdecydowanie jeden z najciekawszych trendów w koloryzacji włosów na kolejne miesiące. 

Modne kolory włosów 2023 – cherry cola 

Nieco ciemniejszy niż kasztanowy brąz jest odcień inspirowany cherry colą. I też warto wziąć go pod uwagę, planując swoją metamorfozę. Jak sama nazwa wskazuje, w tym wypadku brązowe tony zostały przełamane słodką i soczystą wiśnią, która chętnie romansuje ze światłem słonecznym, a co za tym idzie: zmienia się w zależności od warunków pogodowych czy pory dnia. 

fot. materiały prasowe