Kiedyś uchodził za kiczowaty, dziś to jeden z najważniejszych trendów w manicure. French manicure, bo właśnie o nim mowa, kilka lat temu powrócił do łask w wielkim stylu. Od tamtej pory co kilka miesięcy, a nawet tygodni dowiadujemy się o nowej wersji stylizacji z linią w kształcie półksiężyca. Manicurzystki, beauty influencerki oraz inne osoby zainteresowane tym tematem chętnie eksperymentują z długością i kształtem paznokci, a także z kolorami czy wzorkami. Dodają do tego różne zdobienia (także te trójwymiarowe) i... osiągają naprawdę spektakularne efekty. 

Modne paznokcie jesień 2023 – french manicure w różnych wersjach

W sezonie jesień-zima 2023/2024 nie zrezygnujemy z french manicure. Nadchodzące miesiące będą należeć do, nazwijmy to, bardziej szalonych i odważnych wariacji na temat tego trendu w manicure. Kendall Jenner stawia na micro french manicure. Jennifer Aniston jest fanką muted french manicure. Natomiast Sydney Sweeney zwraca uwagę na detale. Te modne paznokcie na jesień 2023 w jej stylu naprawdę zasługują na osobny akapit. A nawet kilka. 

Modne paznokcie na jesień 2023 w stylu Sydney Sweeney

Mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach. Jeśli chodzi o stylizację, na pewno warto zadbać o wszelkie detale. Doskonale wie o tym Zola Ganzorigt, czyli ceniona w branży stylistka paznokci, która współpracuje m.in. z Sydney Sweeney. W związku z 80. Międzynarodowym Festiwalem Filmowym w Wenecji po raz kolejny zadbała o jej dłonie. Tym razem zaproponowała gwieździe french manicure, ale w nowym, nieco zaskakującym wydaniu. 

Manicurzystka wystylizowała paznokcie aktorki, która zachwyciła w takich produkcjach jak „Euforia”, „Biały Lotos” czy „Reality” na (wciąż bardzo modny) kształt migdałka. Następnie przygotowała bazę, a na niej namalowała charakterystyczną dla tego trendu beauty linię za pomocą białego lakieru. Jednak, co ważne, została ona „przesunięta”. Dzięki temu paznokcie stały się optycznie dłuższe i smuklejsze, a cała stylizacja – ciekawsza. Charakteru dodały jej również mini kryształki w przyciągającym wzrok odcieniu winnej czerwieni. 

To nie pierwszy raz, gdy chcemy zainspirować się Sydney Sweeney w kwestii stylizacji paznokci. Przypomnijmy, że latem 2023 gwiazda lansowała aura nails w rockowym wydaniu. A jeszcze wcześniej promowała strawberry milk nails, czyli piękne i minimalistyczne paznokcie z lekko transparentnym różem w roli głównej. Nie ukrywamy, że każda z tych stylizacji bardzo nam się podoba.