Modne paznokcie na lato 2020 – Najgorętsze trendy w manicure

Jak sprawić, by wakacyjny look nabrał charakteru, skoro ze względu na upały unikamy warstwowych stylizacji? To proste! Wystarczy zrobić modny manicure! Jakie paznokcie na lato 2020 są najbardziej zgodne z trendami? Nie trzymamy was dłużej w niepewności. Z pomocą przychodzi Instagram – prawdziwa kopalnia inspiracji, jeśli chodzi o modne paznokcie. Enjoy!

1. Modne paznokcie na lato 2020: Pastelowa tęcza

Projektanci mody są co do tego zgodni – pastelowe kolory to jeden z dominujących trendów na lato 2020. Tak silny, że gości nie tylko w naszych szafach, ale właśnie na paznokciach. Nie możecie się zdecydować, czy pomalować je na odcień miętowy, lilioworóżowy czy może błękitny? Tego lata nie musicie wybierać. Najmodniejszy pastelowy manicure na lato 2020 to taki, w którym każdy paznokieć pomalowany jest na inny kolor, dzięki temu na dłoni powstaje pastelowa tęcza. 

2. Modne paznokcie na lato 2020: Nowy french

Pomysł warto zastosować także wtedy, gdy zdecydujemy się na french, który tego lata występuje w całkiem nowym wydaniu. Największą popularnością cieszy się chyba french pastelowy, ale to tylko jedna z możliwości do wyboru. Paznokcie można pomalować też innymi, na przykład neonowymi kolorami. Spiłować na półokrągło, albo w szpic. Grunt, by zrezygnować z klasycznych, ale nieco nudnych lakierów – białych i nude. W końcu latem lubimy trochę zaszaleć!

3. Modne paznokcie na lato 2020: Egzotyczne wzory

Lubimy też poczuć odrobinę egzotyki. Co jednak zrobić, gdy z powodu pandemii, wyjazdy w ciepłe kraje są mocno ograniczone? Wystarczy zaprosić na paznokcie flamingi, papugi, palmy czy tropikalne owoce – ananasy i arbuzy. Dostępne także w formie wygodnych naklejek.

4. Modne paznokcie na lato 2020: Ombre

Wciąż modne są paznokcie ombre, czyli z efektem cieniowania. I tu także najlepiej w tym sezonie sprawdzają się rozbielone cukierkowe kolory. Z powodzeniem można zestawić ze sobą dwa, a nawet trzy z nich jednocześnie. 

5. Modne paznokcie na lato 2020: Milky nails

Jeśli jednak wolicie stonowane odcienie i ponad wszystko kochacie minimalizm, nie martwcie się. W tym roku manikiurzyści przygotowali także coś dla was – milky nails, czyli paznokcie w mlecznobiałym kolorze. Najlepiej o delikatnym połysku, który budzi skojarzenia z rozlanym mlekiem. By osiągnąć ten efekt przydatny może okazać się specjalny pyłek, który kupicie w drogeriach. Jak krok po kroku zrobić milky nails? Poświęciłyśmy temu tematowi cały artykuł (kliknijcie więc w link). Do dzieła!