Niektóre ubrania dają dużo większe możliwości, niż może się wydawać. Obserwując modele z największym potencjałem, łatwo zauważyć, że przeważnie najwięcej można wycisnąć z tych najprostszych i dość niepozornych ubrań. Świetnie pokazują to influencerki, które stale zaskakują ciekawymi trikami stylizacyjnymi. Dzięki nim wiemy, że pasek można nosić na co najmniej 8 różnych sposobów, podobnie jak kardigan. Fashionistki nie robią również tajemnicy z tego, że zwykła koszula może dawać wiele wartych uwagi możliwości. Ilość dostępnych kombinacji może zaskakiwać. Istnieje przynajmniej 9 sposobów noszenia koszuli. Na tym jednak nie koniec. Dodatkowe opcje pojawiają się lub ubywają wraz ze zmianą fasonu. Np. długa koszula może być z powodzeniem noszona na 9 sposobów. Wiele z nich można odnieść także do innych modeli. Stylizacje z koszulą oversize także nie muszą ograniczać się do jednego schematu. Wybraliśmy 4, które najlepiej pokazują potencjał, który drzemie w tym luźnym elemencie garderoby. Po ich poznaniu można śmiało stwierdzić, że koszula oversize to ubranie 3 w 1. Warto pamiętać, że kluczem do zakupu idealnego modelu jest prosty fason bez taliowania. Często zamiast szukać konkretnych fasonów reklamowanych jako oversize, wystarczy kupić koszulę w większym rozmiarze.

Stylizacje z koszulą oversize –  Koszula oversize zamiast sukienki

Koszulowa sukienka to popularny model, który możemy zobaczyć w każdym sezonie. Idealnie sprawdza się chociażby do pracy. Podobny model możemy stworzyć samodzielnie bazując na długiej koszuli oversize. Do tego mamy dwa rozwiązania do wyboru. Z jednej strony można nosić ją jak zwykle, ale bez dołu w postaci spodni lub spódnicy. Z drugiej nic nie stoi na przeszkodzie, żeby trochę ją dopasować i podkreślić w talii paskiem. W takiej wersji nabierze kształtów i będzie prezentować się zupełnie inaczej. W ten sposób to nie tylko jeden dodatkowy trik, który pokazuje zupełnie nową odsłonę koszuli oversize, ale dwa dające zupełnie różne efekty. Najlepiej przetestować oba i sprawdzić, w którym lepiej się czujemy.

 

 

Stylizacje z koszulą oversize –  Koszula oversize jako narzutka

Koszula oversize zamiast bluzy, kurtki albo kardiganu? W ciepły dzień sprawdzi się idealnie jako narzutka dopełniająca zestaw. Fashionistki pokazują, że może świetnie wyglądać w miejskiej stylizacji. W takim wydaniu można nosić ją na top, T-shirt lub nawet na drugą koszulę. Taki podwójny kołnierzyk – jeden w wersji zapiętej, a drugi rozpięty – może być ciekawym urozmaiceniem zestawu. Na tym jednak nie koniec.

 

 

Zobacz także:

Latem koszula oversize z powodzeniem może stać się częścią plażowego outfitu. Noszona na kostium kąpielowy zawsze wygląda znakomicie. Wśród fanek koszuli noszonej jak narzutka jest Leonie Hanne. Fashionistka na swoim instagramowym profilu ma mnóstwo zdjęć, które pokazują różnokolorowe koszule oversize w takim wydaniu.

Stylizacje z koszulą oversize –  Koszula oversize włożona w spódnicę lub spodnie

Koszula oversize nie musi być noszona jako zupełnie inny element garderoby. Zawsze jest przede wszystkim koszulą. Fason oversize nie sprawia, że musimy zrezygnować z noszenia jej włożonej w spodnie lub spódnicę. W tym przypadku jednak warto zastosować pewien trik. Luźna i swobodna góra najlepiej wygląda z bardziej dopasowanym dołem. Działa to w dwie strony. W końcu ciasny crop top to idealne ubranie do pary z szerokimi spodniami. Wracając jednak do koszuli oversize, warto łączyć ją z dopasowaną mini, modelem ołówkowym lub w miarę przylegającymi spodniami. Dzięki temu stylizacja nie stanie się przytłaczająca.

 

 

Stylizacje z koszulą oversize –  Koszula oversize noszona na spodnie lub spódnice

Luźny model wcale nie musi być włożony w spodnie lub podkreślany w talii paskiem. Niektórym podoba się ich swobodny wygląd i wcale nie chcą tego maskować. W takiej wersji koszula oversize może być łączona z dowolnym dołem. Noszona na różne modele spodni i spódnic będzie grała pierwsze skrzypce w stylizacji. Efekt można dodatkowo spotęgować za sprawą koloru. Nawet jeżeli biała koszula oversize to najczęstszy wybór, to nie znaczy wcale, że jedyny. Kolorowy model także może ciekawie wyglądać. Widać to nie tylko u wspomnianej wcześniej Leonie Hanne, ale u wielu innych influencerek. Emili Sindlev także nie stroni od kolorów i dlatego ma w swojej szafie między innymi pomarańczową koszulę oversize.