Jeśli oglądaliście film „Diabeł ubiera się u Prady”, prawdopodobnie zwróciliście uwagę na dom, w którym mieszkała Miranda Priestly (w tej roli Meryl Streep), czyli bezkompromisowa redaktorka naczelna prestiżowego magazynu „Runway”. To przepiękna kamienica zlokalizowana na Upper East Side – jednej z najbardziej luksusowych dzielnic Nowego Jorku. Powstała tam kultowa scena, w której Andy Sachs (Anne Hathaway) dostarcza swojej szefowej książkę. Ma być „niewidzialna”, ale spotyka jej córki, co mocno komplikuje sprawę. Co ciekawe, w tych samych wnętrzach nagrano fragment innej uwielbianej na całym świecie produkcji. A konkretnie ślub Sereny van der Woodsen i Danna Humphreya, czyli bohaterów serialu „Plotkara” wykreowanych przez Blake Lively i Penna Badgleya. 

Dom, który „zagrał” w „Diabeł ubiera się u Prady” i „Plotkarze”, wystawiony na sprzedaż

Choć od premiery obu produkcji minęło sporo czasu, wiele osób czuje do nich sentyment, a co za tym idzie: regularnie do nich wraca. My również. Dlatego nie mogłyśmy pozostać obojętne na fakt, że posiadłość, która w nich „zagrała", została wystawiona na sprzedaż. Znamy szczegóły ogłoszenia. W tym cenę, która przyprawia o zawrót głowy.

Można kupić dom z kultowych produkcji. Cena powala

Jak dowiadujemy się z ogłoszenia, które pojawiło się na profilu Modlin Group na Instagramie, dom zlokalizowany przy 129 East 73rd Street w Nowym Jorku „szuka” nowego właściciela lub właścicielki. Kamienica ma sześć pięter, a jej powierzchnia to ponad 1000 metrów kwadratowych. Została wybudowana w 1907 roku i odświeżona niespełna dwie dekady temu (z poszanowaniem dla oryginalnych detali architektonicznych). Do dyspozycji mieszkańców i mieszkanek jest aż 20 pokoi (w tym siedem sypialni) oraz osiem łazienek. Do tego m.in. siłownia, taras i... boisko do koszykówki na dachu. W sieci dostępne są zdjęcia wnętrz (kilka z nich możecie zobaczyć poniżej) i, jak się okazuje, niewiele się tam zmieniło od czasów nagrywania wspomnianych produkcji. W związku z tym to może być prawdziwa gratka dla ich fanek czy fanów.

Chcąc wprowadzić się do domu, który „zagrał” w filmie „Diabeł ubiera się u Prady” i finałowej scenie „Plotkary”, trzeba zapłacić 27,500,000 dolarów. Cóż, my pozostaniemy przy marzeniach, a w najbliższej przyszłości po prostu obejrzymy ulubione produkcje jeszcze raz. Przed nami sentymentalna podróż palcem po mapie ekranie.