Modna fryzura na wiosnę 2021? Mullet, czyli po prostu „czeski piłkarz”

To właśnie ona jest jedną z 6 fryzur, które wiosną 2021 będą najmodniejsze. Mimo że wcale nie jest nowością. Co więcej, długo uchodziła za jedną z najbardziej obciachowych. Jednak na fali sentymentu do lat 80. powraca i ona – mullet, czyli fryzura „na czeskiego piłkarza”. Jak można domyślać się po nazwie początkowo nosili ją głównie zawodnicy piłki nożnej – nie tylko czescy, ale i francuscy czy brytyjscy – między innymi Chris Waddle, którego była znakiem rozpoznawczym (zdjęcie w galerii). Bo choć dziś ma ona charakter uniseks w późnych latach 80. popularnością cieszyła się przede wszystkim wśród mężczyzn. Do fanów #mullethair należeli między innymi: David Bowie, Rod Steward, a także Adam Mankind, czyli niezapomniany (i bardzo przystojny) Wujek J. z „Pełnej chaty”. Dziś wszystko się zmieniło i noszą ją głównie dziewczyny. W tym gwiazdy, ale o tym za chwilę.

Mullet – jak wygląda fryzura „na czeskiego piłkarza”?

Jak wygląda fryzura, dla której głowę stracimy tej wiosny? Jest bardzo charakterystyczna, bo niewątpliwie ma pazura (i to dosłownie!). Jest krótka i postrzępiona, a do tego charakteryzuje się dłuższym tyłem – włosy są na tyle długie, by zakrywać kark. Jest więc nonszalancka i buntownicza – to właśnie dlatego zabroniono jej ostatnio w jednej z australijskich prywatnych szkół, sprawiając, że – jak to zakazany owoc – stała się jeszcze bardziej pożądana. Zwłaszcza wśród nonkonformistów.

Gwiazdy w fryzurze mullet, czyli „na czeskiego piłkarza”

„Nie obchodzi mnie, co myślą o mnie inni” – to właśnie taki przekaz niesie za sobą fryzura, uważa Harry Josh, stylista fryzur gwiazd, który jakiś czas temu namówił na nią samą Irinę Shayk. „Dzięki, że wierzysz w moje szalone pomysły” – napisał pod zdjęciem top modelki, które opublikował na Instagramie. Jesteście ciekawi, jak Irina wygląda z włosami „czeskiego piłkarza”? Bardzo proszę: 

Irina Shayk nie jest jedyną gwiazdą, która zdecydowała się na takie uczesanie. W ostatnim czasie „czeskiego piłkarza” na głowie miała także Rihanna, Barbie Ferreira, Zendaya, Halsey czy Billie Eilish. A w latach 2000. słynęła z niej Scarlett Johansson. Nosi ją także Miley Cyrus. Nie wierzycie? Zajrzyjcie do naszej galerii, gdzie znajdziecie zdjęcia gwiazd z mullet hair. Zwróćcie uwagę, że fryzura może występować zarówno w bardzo krótkim, jak i dłuższym wydaniu. Grunt, by włosy były nierównej długości i były postrzępione. Zainspirujcie się!