Niedawno pisaliśmy o tym, że Muzeum Polskiej Wódki prowadzi rekrutację i poszukuje pracowników. Jeżeli kariera w takim miejscu Was ominęła, od kilku dni możecie wybrać się do nowego miejsca na kulturowej mapie Warszawy i zgłębić historię trunku, który od lat kojarzy się z polskością na świecie i stanowi nieodłączny element naszej kultury.

Muzeum Polskiej Wódki znajduje się w budynku Zakładu Retyfikacji przy ul. Konesera 1 w Warszawie. Nie jest to przypadkowe miejsce, ponieważ kiedyś na tych terenach znajdowała się Warszawska Wytwórnia Wódek Koneser, w której powstały flagowe marki polskich wódek, m.in. Wyborowa.

Kochacie wino? Otwarto pierwszy na świecie winny park rozrywki! >>>

Zapewne jesteście ciekawi, jakie atrakcje czekają na Was w tym wyjątkowym miejscu.

Na zwiedzającego po przekroczeniu progu Muzeum Polskiej Wódki czekać będą interaktywne ekspozycje, prezentacje i projekcje, opowiadające historię rozwoju technologii wytwarzania wódki na przestrzeni wieków, a także wiele informacji i ciekawostek związanych z jej wpływem na kształtowanie się polskiej kultury oraz międzynarodową renomą Polskiej Wódki,

możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie. Ale oprócz nabycia wiedzy na temat trunku, będzie można go także skosztować. W Muzeum zaaranżowano specjalną przestrzeń gastronomiczną, gdzie na koniec zwiedzania można (a nawet należy) udać się na degustację! Normalny bilet kosztuje 40 zł, natomiast za tzw. Degustację Konesera zapłacicie 15 zł. Zobaczcie poniżej, jak wyglądają wnętrza Muzeum Polskiej Wódki.