TikTok to miejsce, w którym warto szukać nie tylko rozrywki, ale również ciekawych wskazówek i trików urodowych. Za każdym razem jednak należy podejść z rezerwą do opisywanych tam przebojów. Same po fali zachwytów czasami wylewamy na siebie kubeł zimnej wody. Tak było chociażby w przypadku lubrykantu używanego jako baza pod makijaż. Tym razem jednak wpadłyśmy na prawdziwy game changer. Odwrócone mycie włosów pokazuje, że rytuał, który powtarzamy od zawsze, wcale nie jest jedyną słuszną opcją. Pomimo że zupełnie się tego nie spodziewałyśmy, to efekty prezentowane na TikToku mówią same za siebie. To działa! Jeżeli zatem planujesz umyć włosy, to tym razem spróbuj zrobić to w innych sposób niż dotychczas, możesz być pozytywnie zaskoczona, tym co zobaczysz na swojej głowie. Na czym polega odwrócone mycie włosów? Wszystkie szczegóły znajdziesz poniżej.

Odwrócone mycie włosów – na czym polega?

Włosomaniaczki nieustannie poszukują nowych rozwiązań, które są w stanie sprawić, że nasze włosy będą zdrowsze i piękniejsze. W tym celu nie tylko testują nowe kosmetyki, ale też opracowują zupełnie nowe metody korzystania z nich. Efekty natomiast często prezentują w mediach społecznościowych, w których najlepsze z ich pomysłów mają możliwość urosnąć do rangi trendu. Ostatnio TikToka podbił nowy przebój. Reverse Hair Washing to najprościej tłumacząc odwrócone mycie włosów. Okazuje się, że nazwa jest dość dosłowna, bo faktycznie chodzi w nim zmianę kolejności przyzwyczajeń. Jak dokładnie odwrócić dotychczasowy rytuał mycia włosów, żeby zobaczyć najlepsze efekty? Zamiast od szamponu należy zacząć od odżywki. Brzmi abstrakcyjnie? Być może, ale efekty prezentowane przez włosomaniaczki na TikToku jasno pokazują, że działa. Włosy stają się sypkie, gładkie i lśniące, a wszystko przy wykorzystaniu tych samych kosmetyków, którymi pielęgnowało się włosy już wcześniej. Prawdziwy game changer.

Odwrócone mycie włosów – krok po kroku

Jak wykonać odwrócone mycie włosów? Ogromna popularność tego trendu na TikToku sprawiła, że bez problemu można odwzorować proces zaprezentowany na jednym z tutoriali. Reverse Hair Washing opiera się na dwóch krokach:

  1. Nałóż odżywkę na całą długość włosów.
  2. Nałóż szampon tylko na skórę głowy.

W odwróconym myciu włosów liczą się detale. Poza samymi krokami warto też wiedzieć, w jaki sposób powinny przebiegać. Na początku należy nałożyć odżywkę do włosów. Kosmetyk najlepiej pozostawić na włosach przez 5-10 minut dla lepszych efektów. Jaka odżywka będzie najlepsze w przypadku odwróconego mycia włosów? Najlepiej emolientowa. Bogata w oleje i masła formuła pozwoli w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w kosmetyku. Bez obaw, że taka odżywka obciąży włosy. Wraz ze spłukiwaniem szamponu zostanie usunięty nadmiar tłustego filmu, więc nie ma ryzyka, że przesadzimy. Zanim jednak do tego dojdzie, należy spłukać odżywkę wodą, ale w niezbyt dokładny sposób.

Kluczowy w metodzie Reverse Hair Washing jest także sposób aplikacji szamponu do włosów. Chodzi bowiem o to, żeby nanieść go tylko na skórę głowy i u nasady włosów. Na reszcie długości powinna zostać tylko resztka odżywki. W ten sposób oczyszczony z zanieczyszczeń i resztek kosmetyków zostaje skalp, a włosy na całej długości i końcówkach nie stają się przesuszone. Jaki szampon będzie najlepszy przy pielęgnacji Reverse Hair Washing?  Przede wszystkim kluczowe są formuły bez SLS i SLES. Lepszą alternatywą będą działające dużo delikatniej naturalne detergenty.

Odwrócone mycie włosów – co daje?

Jakie efekty daje odwrócone mycie włosów? Przede wszystkim zmiana kolejności i sposobu użycia włosów ma się przełożyć na odpowiednie oczyszczenie i nawilżanie tych obszarów, które ich potrzebują. W efekcie skalp zostaje uwolniony od zanieczyszczeń i resztek kosmetyków, a włosy na całej długości zyskują odpowiednie nawilżenie, które przekłada się na ich zdrowszy i piękniejszy wygląd – są pełne objętości, gładkie i lśniące. Warto jednak pamiętać, że metoda Reverse Hair Washing nie powinna całkiem zastąpić tradycyjnej rutyny pielęgnacyjnej włosów. Dłuższy kontakt z odżywką po myciu szamponem nawet jeżeli nie nada pożądanej objętości włosom, to jednak zapewni im odpowiednią regenerację, której także potrzebują.