Jednie je kochają, a drudzy ich nienawidzą, ale niezależnie od naszych sympatii i antypatii względem tego modelu jedno trzeba im przyznać – są niezwykle wygodne, bardzo ciepłe i wśród zimowych modeli nie mają sobie równych. Mowa oczywiście o śniegowcach. Pomimo że od lat przyzwyczailiśmy się do wyboru z kolekcji marek Emu i UGG, to możliwości jest znacznie więcej.

Mamy tu na myśli nie tylko niemal identyczny modele, które pojawiają się regularnie w zimowych kolekcjach sieciówek, ale także oryginalne i charakterystyczne fasony, które wylansowały inne marki obuwnicze. Oglądając stylizacje influencerek, których zdjęcia zamieszczają w mediach społecznościowych, nie mamy wątpliwości, że Emu i UGG to brandy, które mają mocną konkurencję. Sprawdź, jakiej marki wybrać śniegowce na tę i kolejne zimy!

Jakiej marki wybrać śniegowce –  Emu

Historia niektórych modeli butów jest dość zaskakująca. Np. Timberlandy początkowo były zarezerwowane dla farmerów i robotników. Podobnie było ze śniegowcami Emu, które początkowo wcale nie były wykorzystywane w zimowych kurortach. Co zaskakujące korzystali z nich głównie australijscy surferzy, którzy po dniu spędzonym na fali chcieli szybko ogrzać swoje zmarznięte stopy. Owcza wełna idealnie sprawdza się w tej roli.

Ciekawe jest także to, że Emu swoją popularność zyskały w zupełnie innym, ale także gorącym zakątku świata. Mowa o Kalifornii, w której noszono je do szortów i spódniczek mini. Termoizolacyjne właściwości owczej wełny sprawiają, że nie tylko potrafi rozgrzać zmarznięte stopy, ale również utrzymywać temperaturę naszego ciała i nie dopuszczać gorąca z zewnątrz. Emu to zatem buty na każdą porę roku, które jednak najchętniej nosimy zimą.

Jakiej marki wybrać śniegowce –  UGG

Buty typu ugg to nazwa, która odnosi się do każdej pary z owczej wełny, która powstała w Australii lub Nowej Zelandii. To określenie można przyrównać do naszego nazywania wszystkich sneakersów adidasami. Z tego powodu uggami są też śniegowce Emu. Kiedy jednak myślimy o tej nazwie mamy zupełnie inne skojarzenie. Konkretnie z modelami marki UGG.

Ich pochodzenie, kształt i historia wyglądają podobnie, co w przypadku butów Emu. Z tą jednak różnicą, że choć ich autorem był australijski surfer, to jednak powstały w Kalifornii. Choć przez długi czas w tym miejscu korzystały z nich głównie osoby, które chciały się ogrzać po zabawie na fali, to także właśnie tam UGGi zaczęły przenikać do świata mody. Teraz trudno wyobrazić sobie bez nich zimę.

Jakiej marki wybrać śniegowce –  Moon Boot

Nie tylko nazwa marki UGG jasno określa jakie modele można znaleźć w jej kolekcjach. Podobnie jest także w przypadku innego obuwniczego brandu. Moon Boot bezpośrednio odnosi się do księżycowych butów. Ich autor, Gincarlo Zanatta, znalazł natchnienie podczas oglądania telewizji, a konkretnie spaceru Neila Armstronga po Księżycu. Kiedy 1969 roku pierwszy człowiek stawiał swój pierwszy krok na srebrnym globie, uwagę projektanta przykuły jego niezwykłe buty.

Zobacz także:

Teraz te nietypowe modele z powodzeniem sprawdzają się nie tylko w zimowych kurortach, ale również jako uzupełnienie codziennych stylizacją. Moon Boot są wykonane z pianki, która dopasowuje się do stopy i zapewnia ciepło.

Jakiej marki wybrać śniegowce –  Inuikii

Odniesienie obuwniczego sukcesu nie zawsze wymaga długiej historii i etapów, które przekonają do danego modelu kolejne grupy odbiorców. Świetnie widać to na przykładzie marki Inuikii, która istnieje zaledwie od 2013 roku i po niespełna 10 latach może pochwalić się ogromną popularnością. Te śniegowce, choć designem w pewnym stopniu nawiązują do dobrze znanych modeli z kolekcji Emu i UGG, są hołdem złożonym Grenlandii, a nie Australii, choć w ich wnętrzu także można znaleźć owczą wełnę.

Nazwa Inuikii nie jest dziełem przypadku. Wywodzi się z języka inuickiego i jest połączeniem dwóch słów. Inu oznacza piękną dziewczynę, a ikii po prostu zimno albo mróz. Inspiracją do stworzenia obuwia byli Inuici, czyli rdzenna ludność zamieszkująca Grenlandię, Kanadę, Alaskę oraz Syberię. Z tego powodu śniegowce Inuikii to buty do zadań specjalnych. Ich wysoka jakość sprawia, że posłużą przez wiele sezonów.

Jakiej marki wybrać śniegowce –  Mou

Mou to marka obuwnicza, która słynie ze swoich charakterystycznych śniegowców w duchu hippie. Charakterystyczne przeszycia z pewnością trafią w gust fanek estetyki boho, ale nie tylko. Ich fason jest na tyle uniwersalny, że odnajdą się w wielu różnorodnych stylizacji. Inspiracją do ich powstania była dzikość natury i to właśnie ona od samego początku była ważna dla założycielki.

Kiedy Shelley Tichborne postanowiła w 2002 roku wystartować z własną linią obuwia, stawiała między innymi na ekologiczne podejście. Ta brytyjska marka po niespełna 20 latach jest znana na całym świecie. Chętnie sięgają po nią także influencerki. Jeżeli szukasz ciepłych i wygodnych butów na zimę, to świetnie trafiłaś!