Wiele modeli zimowych śniegowców ma już status ponadczasowych. Co roku wyjmujemy z szaf lub kupujemy nowe pary, bo cenimy je nie tylko za ciepło, które dają, ale przede wszystkim za ogromny komfort noszenia.

Pomimo że śniegowce UGG i Emu są zaliczane do tych najpopularniejszych, to w ostatnich sezonach depcze im po piętach inna para, i to wcale nie kaloszy, a śniegowców. Mowa o iście kosmicznych butach marki Moon Boot. Te charakterystyczne śniegowce to przebój, który sprawdzi się nie tylko podczas zimowego wyjazdu, ale również w stylizacjach do miasta. Przekonaj się sama! Postaw na zimowe buty rodem z kosmosu!

Śniegowce Moon Boot – co to za buty?

Nazwa tej marki dość wyraźnie wskazuje na inspirację i faktycznie nie jest przypadkowa. Do zaprojektowania tego modelu butów Gincarlo Zanatta znalazł natchnienie podczas oglądania telewizji, a konkretnie spaceru Neila Armstronga po Księżycu. Kiedy 1969 roku pierwszy człowiek stawiał swój pierwszy krok na srebrnym globie, uwaga projektanta skierowała się w kierunku jego niezwykłych butów.

Model, który miał na swoich stopach astronauta, wydał mu się ciekawą propozycją nie tylko na okazję podboju kosmosu, ale także na zupełnie przyziemne spacery. Tak w jego w jego głowie wykiełkował pomysł na stworzenie w modzie czegoś zupełnie nowego. Pomimo że zaprojektowane przez niego Moon Boot to dość futurystyczne i oryginalne modele, to już od 1978 roku cieszą się popularnością. Najpierw podbijały rodzime Włochy i w latach 80. królowały na tamtejszych górskich szlakach. Jednak ich popularność z czasem zaczęła wychodzić także poza granice kraju. Obecnie są noszone na całym świecie wszędzie tam, gdzie akurat warunki pogodowe wymagają wybrania butów do zadań specjalnych.

Śniegowce Moon Boot – modne buty zimowe gwiazd i infuencerek

Na popularność śniegowców Moon Boot ma wpływ nie tylko ogromny komfort noszenia i ich inne praktyczne zalety, ale również fakt, że sięgają po nie gwiazdy i influencerki. Do tej pory na swoją parę kosmicznego obuwia zdecydowały się Olivia Palermo, Keira Knightley, Kylie Jenner, Paris Hilton, Victoria Beckham, Mariah Carey i wiele innych sław. Mają także sporo grono fanek wśród influencerek. Jedną z nich jest Jessica Mercedes, która już kolejny rok z rzędu prezentuje stylizacje z wykorzystaniem modeli Moon Boot w różnych kolorach.

Wybory fashionistek na przestrzeni lat udowodniły, że te zimowe buty to modele do zadań specjalnych. Można je zabrać na ferie do jednego z zimowych kurortów, ale także nosić na co dzień. Z jednej strony idealnie współgrają z pikowanymi spodniami, które wyglądają niczym dół od kombinezonu narciarskiego, a z drugiej mogą być dopełnieniem nawet zwiewnej sukienki. Inspiracji w duchu narciarskiej kolekcji Miu Miu warto szukać u Linn Eklund, natomiast propozycji nawiązujących raczej do stylizacji, które nosimy podczas cieplejszych pór roku u Trine Kjaer. Zdjęcia czekają w naszej galerii.

Śniegowce Moon Boot – jaki model wybrać?

Śniegowce Moon Boot to nie tylko jedna para, którą do naszego stylu możemy dobrać wyłącznie za sprawą różnorodnej palety kolorów, choć ta jest faktycznie bardzo wielobarwna. W propozycjach tej marki obuwniczej znajdziemy nie tylko białe i czarne Moon Boot, ale również metaliczne i w intensywnych odcieniach. Nawet jeżeli to właśnie ta kwestia stanie się punktem wyjścia do zakupu idealnej pary, to jednak istnieje kilka innych elementów, na które warto zwrócić uwagę.

Zobacz także:

Jedną z nich jest długość cholewki. Moon Boot najczęściej pojawiają się w dwóch wersjach. Krótka sięga nad kostkę, a długa przed kolano. Dzięki temu łatwiej dopasować konkretną parę do modeli spodni, które mamy już w swoich szafach. Kluczowe są również materiały. Buty zimowe Moon Boot kojarzą się przede wszystkim z nieprzemakalnym i śliskim materiałem, ale są dostępne także w wersji premium. W tym przypadku mamy na myśli chociażby zamszowe śniegowce z ozdobnym barankiem. W takich ciepłych i wygodnych butach można iść choćby na Księżyc.