Kurtka shearling, aviatorka, kożuch – tak najczęściej określa się najmodniejszą kurtkę na jesień-zimę 2022/2023. Niezależnie jednak od nazwy chodzi po prostu o skórzany model lub jego wersję ze skóry ekologicznej obszytą na kołnierzu i mankietach barankiem lub futerkiem. Model, na punkcie którego oszalały fashionistki, pojawia się pod wieloma różnymi postaciami. Fasony różnią się między sobą długościami, dopasowaniem i różnymi detalami. W praktyce oznacza to, że można kupić aviatorkę w wersji crop lub nawet pod postacią długiego płaszcza, taliowaną i oversize, z paskiem lub bez niego. Do tego dochodzi też cała paleta kolorów z czernią i brązami na czele. W ten sposób można podążać za modą na własnych zasadach. Z jednej strony kupić najmodniejszą kurtkę na jesień-zimę 2022/2023, a z drugiej dopasować ją tak pod siebie, żeby nie czuć, że uległo się presji najgorętszych trendów. Nawet jeżeli nie brzmi to prosto, to poniżej przygotowaliśmy przegląd modeli z aktualnych kolekcji, który pokazuje, że kurtka shearling nie jedno ma imię, a właściwie odsłonę.

Najmodniejsza kurtka na jesień-zimę 2022/2023 – Klasyczna aviatorka

Kiedy temperatury mocno spadły, w stylizacjach prezentowanych w mediach społecznościowych zaczęła pojawiać się ona – aviatorka. Kurtka z wojskowym rodowodem, która na przestrzeni lat została dzięki projektantkom i projektantom mody przystosowana do mody ulicznej, zaczęła być tak wszechobecna, że trochę się obawialiśmy, że może wyskoczyć nam z lodówki. To oczywiście nie odbyłoby się ze szkodą dla samej kurtki shearling, bo tego typu modele są mrozoodporne. Najczęściej na zdjęciach zamieszczanych na Instagramie pojawia się w klasycznej odsłonie – raczej luźny model w czarnym lub brązowym kolorze z barankiem przy kołnierzu i mankietach, a czasami również na dole. Jej popularność sprawiła, że bez trudu tego typu modne kurtki można kupić w popularnych sieciówkach. Poniżej czeka jeden z takich modeli.

Najmodniejsza kurtka na jesień-zimę 2022/2023 – Płaszcz z kożuchem

Zimowe temperatury często skłaniają nas do zamiany kurtki na płaszcz. Dłuższy model to po prostu dodatkowa warstwa, która zasłania więcej ciała przed mroźnym powietrzem. O słabości do ciepłych płaszczy nie da się ukryć, że pamiętali również projektanci i projektantki mody. Podczas projektowania różnych odsłon popularnej aviatorki stworzyli także płaszcze na jej wzór. Skórzane i skóropodobne modele ocieplane od spodu sztucznym futrem lub barankiem okazały się strzałem w 10 dla wszystkich osób, które chciały być na czasie bez rezygnacji ze swojego zamiłowania do zimowych płaszczy. Tym sposobem dwie modowe pieczenie zostały upieczone na jednym ogniu.

Najmodniejsza kurtka na jesień-zimę 2022/2023 – Kurtka shearling w wersji crop

Lista fashionistek, które już zdążyły pokazać się w modnej aviatorce, jest niezwykle długa. Nie sposób pominąć na niej Seleny Gomez czy Valentiny Ferragni. Dzięki temu, że tak liczne grono entuzjastek mody zachwyciło się tym okryciem wierzchnim, to widzieliśmy je w tylu odsłonach, że możemy śmiało określić ten model jako uniwersalny. Można go nosić na wiele sposobów. Do dresów, garniturów, jeansów, spódnic i sukienek – wedle uznania i w zgodzie z własnym stylem. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy ma czas szukać tego typu wskazówek w mediach społecznościowych. Z tego powodu przygotowaliśmy kilka ciekawych inspiracji w naszej galerii. To właśnie te zdjęcia zwróciły naszą uwagę na popularność kurtki shearling w sezonie jesień-zima 2022/2023.

Najmodniejsza kurtka na jesień-zimę 2022/2023 – Aviatorka z naturalnej skóry

Osoby, które są przekonane, że aviatorka to nie tylko chwilowa zachcianka, ale zimowa kurtka, do której chcą wracać także w kolejnych latach, mogą zainwestować w aviatorkę z naturalnej skóry. Nawet w popularnych sieciówkach obok modeli skóropodobnych można znaleźć właśnie takie kurtki. W parze z wyższą ceną idzie jednak jakość. Skóra naturalna starzeje się zupełnie inaczej niż ekologiczna. Zamiast łuszczenia i pęknięć mogą pojawić się na niej przetarcia, które będą opowiadały jej historię i dodawały charakteru.

Najmodniejsza kurtka na jesień-zimę 2022/2023 – Ramoneska z futerkiem

Aviatorka to także kurtka dla wszystkich osób, którym na przełomie jesieni i zimy ciężko jest się rozstać z ulubioną skórą. Taka ocieplana ramoneska sprawdzi się w dni, kiedy na zewnątrz zrobi się naprawdę zimno. Reszta może pozostać bez zmian. W końcu sprawdzi się do jeansów, spodni garniturowych lub skórzanych – wszystko zależy od tego, jak najbardziej lubi się ją nosić. Od naszego stylu powinien być uzależniony także sam model. Chodzi bowiem o to, żeby zimowa aviatorka mogła być stale noszona, a to zagwarantuje tylko najlepsze dopasowanie jej do rzeczy, które mamy już w szafie.