Puchowa kurtka to niezwykle uniwersalne okrycie wierzchnie. Pozwala, żeby łączyć ją z rozmaitymi elementami garderoby przez cały sezon. Można się o tym przekonać chociażby eksperymentując z modelami z listy ulubionych puchówek Skandynawek. W zależności od własnej wizji idealnej stylizacji na zimę można do niej dobierać rozmaite doły. Fashionistki skupiają się głownie na spodniach i legginsach, co jest sporym zaskoczeniem, bo nie widzimy przeszkód, żeby łączyć ją również z sukienkami i spódnicami. Być może przeważyły jednak względy praktyczny. Spodnie są zdecydowanie cieplejszą i wygodniejszą opcją na zimę. Jakie wybrać i ogólnie jak nosić puchową kurtkę zimą 2022/2023? Odpowiadamy z pomocą instagramowych fashionistek.

Jak nosić puchową kurtkę zimą 2022/2023 – Puchówka do jeansów

Klasyczne puchówki, które uwielbiają Skandynawki, w ich stylizacji często pojawiają się w duecie z parą ich ulubionych spodni. Idąc tym tropem mamy jeden z najlepszych duetów na zimę. Puchówka i jeansy to zawsze dobry pomysł. Nie ma większego znaczenia sam model kurtki czy fason denimowych spodni. Te elementy garderoby zawsze mogą dobrze wyglądać w swoim towarzystwie. Do tego baza składająca się z takich klasyków daje dużo możliwości. Można do nich dobrać typowo zimowe dodatki w postaci ciepłej czapki beanie, długiego szalika z frędzlami i śniegowców lub podejść do tematy w jeszcze inny sposób.

Jak nosić puchową kurtkę zimą 2022/2023 – Puchówka do spodni garniturowych

Puchowa kurtka, która kojarzy nam się przeważnie ze sportowymi i casualowymi stylizacjami możemy przełamywać typowo eleganckie rozwiązania. Jak stworzyć ciekawy kontrast? Wystarczy sięgnąć po bardzo modne w ostatnich sezonach spodnie od garnituru. Górę dla nich może stanowić koszula i marynarka lub sweter albo bluza. W tym przypadku nie ma to większego znaczenia, bo kiedy pojawi się kurtka, przestaną być widoczne. O odbiorze całego zestawu zadecydują zatem dodatki. W roli butów mogą pojawić się między innymi sportowe sneakersy, eleganckie botki lub casualowe śniegowce. Jest zatem wiele opcji, które warto rozważyć kompletując zimową stylizację z puchówką i spodniami od garnituru.

Jak nosić puchową kurtkę zimą 2022/2023 – Puchówka do skórzanych spodni

Puchówka świetnie wygląda z przeróżnymi dołami. Dotyczy to fasonów, kolorystyki oraz materiałów. Charakterystyczny denim, miękka dzianina lub surowa skóra – każda z opcji jego warta wzięcia pod uwagę. Tym razem przyjrzymy się dokładnie tej ostatniej. Jedna z fashionistek pokazała nam bowiem, że czarny total look z puchową kurtką i skórzanymi spodniami to świetna propozycję na zimę. W jednoliconym kolorystycznie zestawie znalazło się miejsce dla jednego wyrazistego akcentu – zielonej podeszwy ciężkich botków. Dla osób, które raczej stronią od mocnych kolorów, to może być dobra wskazówka do wykorzystania we własnych stylizacjach.

Jak nosić puchową kurtkę zimą 2022/2023 – Puchówka do dresów

Kojarzona ze sportowym stylem puchówka może być łączona z innymi elementami garderoby na zasadzie podobieństw. Z tego powodu takie okrycie wierzchnie można z powodzeniem nałożyć na dres. Pozostaje tylko kwestia kolorystki. Nawet jeżeli czarna puchówka jest najpopularniejsza to nie jest jedyną opcją. Do dyspozycji jest wiele innych możliwości, które wcale nie muszą wykraczać poza neutralną kolorystykę. Wystarczy pójść w beże lub nawet pastele, żeby całość była jednocześnie barwna i subtelna.

Jak nosić puchową kurtkę zimą 2022/2023 – Puchówka do legginsów

Puchówka do legginsów to zdaniem fashionistek bardzo dobry pomysł na zimę. Przylegające nogawki pozwolą na założenie do nich dowolnych butów, a kurtka w wersji oversize przełamie dopasowany dół. Pozostaje zatem tylko wybrać konkretne modele i kolory. Nawet jeżeli czerń wydaje się niezwykle kusząca, to nie jest jedyną opcją. Kolorowa kurtka puchowa wcale nie jest wykluczona. Do tego elementy takiego zestawu można łączyć na zasadzie podobieństw lub stawiać na ciekawe kontrasty. Zimą color blocking wcale nie jest wykluczony.