New Line Cinema powraca z drugą częścią „Zakonnicy”

Miłośnicy kina grozy czekali na tę wiadomość od dłuższego czasu. Jak donosi serwis „The Hollywood Reporter”, już wkrótce ruszają prace nad drugą częścią filmu „Zakonnica”, czyli jednego z wielkich kinowych hitów 2018 roku. Reżyserem sequela kasowego horroru słynnej wytwórni filmowej New Line Cinema został Michael Chaves, czyli twórca takich dzieł jak „The Maiden”, „Topielisko. Klątwa La Llorony” oraz „Obecność 3: Na rozkaz diabła”. Z kolei za scenariusz odpowiadają Akela Cooper („The 100”, „American Horror Story: Roanoke”) oraz Ian Goldberg („Autopsja Jane Doe”, „Fear the Walking Dead”) i Richard Naing („Eli”).

Gwiazda „Euforii” z główną rolą w filmie „Zakonnica 2”

Szczegóły dotyczące fabuły wyczekiwanej kontynuacji „Zakonnicy” to na razie pilnie strzeżona tajemnica. Twórcy uchylili za to rąbka tajemnicy na temat obsady nadchodzącej produkcji. Wiemy już, że główna rola w sequelu „The Nun” przypadła w udziale Storm Reid. Dziewiętnastoletnia aktorka zyskała rozpoznawalność za sprawą roli w hitowym serialu HBO – „Euforia”. Amerykanka wciela się tam w rolę Gii Bennett, czyli młodszej siostry głównej bohaterki (w tej roli Zendaya). Wschodząca gwiazda Hollywood zdążyła już pochwalić się swoim nowym angażem w mediach społecznościowych.

I nadchodzą kolejne wielkie rzeczy! - napisała na Instagramie.

„Zakonnica 2” – data premiery

Jak podają amerykańskie media, zdjęcia do „Zakonnicy 2” ruszają już w październiku. Premiera horroru w kinach na całym świecie zaplanowana jest na 8 września 2023 roku.

Pierwsza część obrazu o demonicznej zakonnicy, której budżet wynosił „zaledwie” 22 miliony dolarów, zarobiła do tej pory na całym świecie już przeszło 365,5 miliona dolarów. Czyni to z niej jeden z najbardziej dochodowych filmów grozy w historii kina.

Myślicie, że „Zakonnica 2” powtórzy ten sukces?