Magia zapachów oddziaływująca na zmysł węchu nie jest nowym odkryciem. Już w starożytności czerpano z niej pełnymi garściami. Podkreśla to Marissa Zappas, która jest autorką własnej marki zapachowej. Przez lata zagłębiając się w tajniki perfumiarstwa odkryła wiele tajemnych moc ukrytych w rozmaitych woniach. Zapach to nasz najbardziej starożytny zmysł – powiedziała w jednym z wywiadów. Perfumy – olejki, żywice, kadzidła, esencje kwiatowe itp. były używane od zarania dziejów z różnych powodów: by uwodzić, pocieszać, a nawet zabijać. Myślę, że jest coś w sposobie, w jaki zapach przenika naszą podświadomość, co czyni go boskim – kontynuowała.

System węchowy jest jak żaden inny. Jest to jedyna funkcja ludzkiego ciała, która pozwala nam na dostęp do wspomnień poprzez zmysł węchu – powiedziała Bri Luna z dedykowanego magii portalu „The Hoodwitch”. Perfumy w czasach starożytnych były zawsze związane z ochroną przed złem, jak również uwodzeniem i czarami. Wykorzystanie kwiatów, dzikich ziół, żywic i przemienienie ich w najlepsze perfumy i olejki zapachowe było dla kobiet sposobem na zakamuflowanie zapachu ciała, co czyniło je wręcz czarownicami i oczywiście oszustkami. Perfumy przeszły długą drogę, ale pozostały sposobem na wyrażenie swoich uczuć i osobowości. Zapach zawsze przedstawia osobę w tłumie i pozostawia trwałe wrażenie, jeżeli tylko jest noszony właściwie – dodała eksperta.

Czarujące perfumy – Yves Saint Laurent Black Opium

Czuję się jak mroczna bogini – podsumowuje wrażenia po aplikacji perfum Gabriela Herstik, która tytułuje się jako współczesna czarownica. Pokazuje to, że Yves Saint Laurent Black Opium jest magią, którą możemy zaklinać nie tylko otoczenie, ale również same siebie. Woda perfumowana tego francuskiego domu mody to skroplona pewność siebie, która ma sprawić, że nic nas nie powstrzyma. Sama kompozycja zaczyna się dość niepozornie. Nuty gruszki mieszają się z zapachem kwiatów pomarańczy i korzenną wonią różowego pieprzu. Z każdym kolejnym etapem robi się ciekawiej. Kawowa woń serca jest zabarwiona jaśminowymi akordami, a cała woda perfumowana bazuje na rozgrzewającej wanilii.

Czarujące perfumy – Byredo De Los Santos

Istnieją mistyczne zapachy, których kompozycja jest usytuowana gdzieś pomiędzy sferą cielesną i duchową. To powala wejść na zupełnie nowy poziom przeżywania za sprawą zmysłu węchu. Jeden z takich magicznych aromatów zamknięto we flakonie Byredo De Los Santos. Kompozycja to hołd dla życia. Jest bogata, energetyzująca i optymistyczna. Składa pokłon tradycji Día de los Muertos i dnia Wszystkich Świętych. De Los Santos uchwycił transcendentną moc łączenia się w zbiorowe ceremonie, przekładając zapach na nowy rytuał pamięci. Kontakt z tą wonią rozpoczyna się od trzech nut – ambroxanu, piżmakadzidła. W akordach serca do głosu dochodzą olejek z czystka i korzeń irysa. Podstawą całej wody perfumowanej są muszkat i mirabelka.

Czarujące perfumy – Mugler Alien

Thierry Mugler był ikonicznym projektantem i zwolennikiem tego, co niekonwencjonalne. Obejmował indywidualność i wyjątkowość, co jest również podstawą czarów – wyjaśniła Gabriela Rosales. Stylistka i współczesna czarownica wyczuła w nich zatem idealny zapach dla siebie. Czarujące perfumy już za sprawą nazwy wskazują, że czerpią swoją moc z kosmosu. Emanują zapachem bezkresnej kosmicznej przestrzeni, w której można się swobodnie poruszać. Magia odbywa się za sprawą prostej, ale bardzo wyrazistej kompozycji. Na wstępie daje się poczuć delikatny jaśmin. W sercu zapachu do głosu dochodzi kaszmir. Bazą dla wody perfumowanej Mugler Alien jest natomiast bursztyn.

Czarujące perfumy – Viktor & Rolf Good Fortune

Już sam flakon wody perfumowanej Viktor & Rolf Good Fortune wskazuje, że zawartość może mieć magiczną moc. Butelka inspirowana szklaną kulą i zwieńczona ametystem nie jest przypadkowa. Ukryta w niej woń to magiczna mikstura, która pozwala sterować własnym życiem. Zapach za każdym razem nie tylko przypomina o możliwościach, ale również dodaje siły, żeby kształtować swój los. Czarująca i niezwykle intensywna mieszanka zapachów na starcie proponuje nuty kopru włoskiego i goryczki. Następnie do głosu dochodzą kwiaty jaśminu. Zwieńczeniem zapachu, które najdłużej utrzymuje się na skórze, są nuty wanilii, które wysuwają się na pierwszy plan gdy woń dojrzewa.

Czarujące perfumy – Emanuel Ungaro Diva

Niektóre perfumy są jak afrodyzjak. Mają w sobie coś, od czego nie sposób się oderwać i uciec. Do listy takich zapachów można dopisać wodę perfumowaną Emanuel Ungaro Diva. Magnetyczne perfumy zamknięte w vintage flakonie zaraz po aplikacji mają przemieniać noszącą je kobietę w prawdziwą uwodzicielkę. Czary dzieją się za sprawą konkretnych nut zapachowych. Moc jest wyczuwalna już od akordów głowy. W nich zamknięto aldehydy, bergamotkę, kardamon, kolendrę, mandarynkę i tuberozę. W nutach serca do głosu dochodzą jaśmin, goździk ogrodowy, irys, narcyz, róża i ylang-ylang. Całość wieńczy mieszanka bursztynu, miodu, paczuli, piżma, drzewa sandałowego, wanilii i wetiwerii.

Zobacz także:

Czarujące perfumy – Maison Margiela Replica Lazy Sunday Morning

Czarujące zapachy to perfumy, które mogą być jak wehikuł czasu. Woda toaletowa Maison Margiela Replica Lazy Sunday Morning to niedzielny poranek uchwycony w prostym flakonie. Magia dzieje się już od pierwszego kontaktu. Twórcy uchwycili zapach świeżej pościeli i promieni słońca, którymi możemy się delektować zwłaszcza w niedzielny poranek. Dzięki temu zapachowi pełne błogiego szczęścia emocje otulają zmysły dzień po dniu. Nuty głowy należą do ambry, gruszki i akordów czystości. Na kolejnym etapie do głosu dochodzi kombinacja irysa, drzewa pomarańczowego i róż. Całość harmonijnie spajają akordy białego drzewa i piżma.

Czarujące perfumy – Guerlain L'Instant Magic

Woda perfumowana Guerlain L'Instant Magic odmienia rzeczywistość jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Ten zapach z pogranicza snu i jawy wyzwala. Z jego pomocą niemożliwe staje się możliwe. Czarujące perfumy w tym przypadku na starcie pozwalają poczuć bergamotkę. Następnie w tej wyzwalającej kompozycji zaczynają dominować nuty świeżo zerwanej róży i frezji. Przypieczętowaniem tej mieszanki są migdały, białe piżmo oraz nuty drzew.