Złota Brama, Ratusz Głównego Miasta, Żuraw, Dwór Artusa czy Bazylika Mariacka – te miejsca w Gdańsku znają chyba wszyscy, zarówno mieszkańcy Grodu Neptuna i okolic, jak i turyści. Trudno się jednak temu dziwić. Ponad tysiącletnia Stolica Kaszub (choć trzeba dodać, że to do dziś pozostaje kwestią dyskusyjną) uchodzi powszechnie za najbogatsze w zabytki miasto „Bałtyckiej Europy”. Instagramowe miejsca – Gdańsk ma ich pod dostatkiem. Z myślą o tych, którzy pragną ujrzeć to miasto z nieco innej perspektywy niż dotychczas, powstał ten miniprzewodnik po znacznie nowszych lub mniej znanych przez wycieczkowiczów z Polski i ze świata miejscówek. Nie tylko zobaczysz (a czasami też zjesz i wypijesz) tam coś wspaniałego, ale także zrobisz genialne ujęcia na Instagrama, które z pewnością wzbudza zachwyt – i pewnie też nutkę zazdrości – u wszystkich twoich obserwatorek i obserwatorów.

Instagramowe miejsca w Gdańsku: Olivia Garden

Tropikalna dżungla w środku wielkiego kompleksu biurowego? Takie rzeczy znajdziecie chyba tylko w Gdańsku! Na terenie największego centrum biznesowego w Polsce powstał całoroczny ogród o nazwie Olivia Garden. To starannie zaprojektowana przestrzeń o powierzchni blisko 800 metrów kwadratowych, wypełniona tysiącami egzotycznych roślin z pięciu różnych kontynentów. Wśród nich znalazł się nawet oryginalny okaz, który przetrwał niszczycielski huragan Katrina z 2005 roku.

Przeszklona bryła pawilonu pozwala na genialną grę świateł. W jednej z czterech stref tego magicznego ogrodu znajdziecie bar w stylu Tiki, serwujący świeże (i jednocześnie bardzo instagramowe) koktajle oraz lekkie dania kuchni orientalnej.

Adres: aleja Grunwaldzka 472c

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @mrs_zakrza

Instagramowe miejsca w Gdańsku: najwyższe piętra Olivia Star

Skoro już jesteśmy przy temacie rozwijającej się w kosmicznym tempie dzielnicy Oliwa, wręcz nie wypada nie wspomnieć o tym, jakie atrakcje czekają na was w znajdującym się tam od jakiegoś czasu najwyższym budynku w Gdańsku. Na 32. piętrze Olivii Star znajduje się przestrzeń widokowa z zewnętrznym tarasem i panoramą 360 stopni na całe Trójmiasto. Widok? Po prostu zapiera dech w piersiach. Trudno stwierdzić, czy lepszy jest ten na morze, czy ten na Trójmiejski Park Krajobrazowy (warto więc tam zajrzeć o każdej porze roku).

Jeśli masz nieco więcej czasu, to koniecznie rozważ rezerwację stolika w jednej z dwóch restauracji zlokalizowanych na przedostatnim, 33. piętrze budynku: Arco lub mniej formalną Treinta Y Tres. To jedynie takie miejsce w Polsce. Obydwa lokale prowadzi Paco Perez, czyli restaurator, który posiada 5 gwiazdek Michelin na świecie! Wyśmienita kolacja na wysokości 140 metrów nad ziemią – to po prostu trzeba przeżyć (i zrelacjonować na Instagramie).

Adres: aleja Grunwaldzka 472c

Zobacz także:

PS. Kojarzycie nowy teledysk Krzysztofa Zalewskiego do piosenki „Miłość, Miłość” z wyjątkowego koncertu z akompaniamentem orkiestry? Został nagrany na najwyższym, 34. piętrze Olivii Star.

Instagramowe miejsca w Gdańsku: Dom Przyrodników

Czas przenieść się do Śródmieścia. Jeśli interesuje cię piękna panorama Gdańska, to koniecznie odwiedź Dom Towarzystwa Przyrodniczego, który jest także siedzibą Muzeum Archeologicznego

Gdy już dotrzesz do tej jednej z najbardziej okazałych kamienic w całym Trójmieście, możesz wejść na szczyt wieży (prowadzą do niego dokładnie 142 schody), skąd rozpościera się naprawdę niesamowity widok na ulicę Mariacką, Stocznię Gdańską czy Wyspę Spichrzów.

Adres: ul. Mariacka 26

Instagramowe miejsca w Gdańsku: Wyspa Spichrzów

À propos Wyspy Spichrzów... Mało jest miejsc w Polsce, które w ostatnich latach przeszły tak intensywną i spektakularną rewitalizację, jak ta gdańska wyspa, która straszyła ponad 70 lat. Jedno z najbardziej reprezentacyjnych miejsc w Gdańsku na szczęście w końcu doczekało się odnowy, na którą czekało od bardzo dawna. Czterogwiazdkowe hotele, dobre restauracje, malowniczy deptak (ulica Stągiewna) – w miejscu ruin powstała nowa, luksusowa wizytówka miasta.

Po najlepsze zdjęcia na Instagram z widokiem na gdańskie Stare Miasto zdecydowanie warto wybrać się m.in. na taras widokowy nowoczesnego klubu muzycznego Sassy. Znajdziecie tam też stylowy cocktail bar z pysznymi drinkami. Osoby, które mają także ochotę coś przekąsić mogę wybrać z coś karty wypełnionej przysmakami kuchni włoskiej.

Adres: Chmielna 10