Najciekawsze miejsca w Polsce – Kraków 

Jeżeli lubicie miasta, warto pojechać do najchętniej odwiedzanego przez zagranicznych turystów Krakowa. Była stolica Polski, miasto królów z pięknym Rynkiem oraz górującym nad nim Wawelem to z pewnością miejsce warte zobaczenia. W Krakowie można spróbować po trochu wszystkiego, odpocząć nad Wisłą, przechadzać się po Kazimierzu – pięknej żydowskiej dzielnicy czy spróbować lokalnych specjałów. Na miłośników przyrody czeka urokliwe miejsce – Zakrzówek, stary kamieniołom zalany wodą, która dzięki obecnych tam skałom sprawia wrażenie lazurowej. Można także korzystać z licznych muzeów, odwiedzać knajpki czy wybrać na koncert. Kraków to fantastyczne miejsce na weekend!

Najciekawsze miejsca w Polsce – góry 

Urlop w Polsce w górach? Najczęstszym wyborem są Tatry. My polecimy równie piękne, choć troszkę mniej popularne miejsce w Polsce – Bieszczady. Są to niskie zalesione góry w województwie podkarpackim, miejsce urokliwe i klimatyczne. Warto zatrzymać się na jednym z wielu pól namiotowych w Cisnej czy Wetlinie, zobaczyć tamę na Solinie czy wejść na Tarnicę – najwyższy szczyt pasma. Bieszczady to miejsce, które potrafi zaskoczyć, a odkrywanie ich stanowi świetną przygodę i doskonały wybór na urlop w Polsce ze znajomymi. Warto też spróbować miejscowego wina „Bieszczady”. 

Najciekawsze miejsca w Polsce – Mazury 

Jeżeli nie po drodze nam na południe, a nadal chcemy spędzić urlop w Polsce, warto postawić na Mazury. Jest to kraina wielkich jezior w północno-wschodniej części kraju Na stosunkowo niewielkim terenie leżą setki jezior, w tym te największe w naszym kraju – Śniardwy i Mamry oraz nieco mniejsze, choć równie piękne – Niegocin. Jeżeli któryś z naszych znajomych ma patent żeglarski, to urokliwe miejsce w Polsce najlepiej poznawać z pokładu wynajętego w jednej z setek przystani jachtu. Jeżeli nie, pozostaje nam życie szczura lądowego, tawerny pełne szant i wspaniałych świeżych ryb, piękne zatoczki i cudowne zachody słońca. Mazury to piękne miejsce w Polsce i z pewnością warto się nim zainteresować. Przed wizytą w Krainie Wielkich Jezior można zatrzymać się również w Olsztynie, stolicy Warmii. Miasto posiada rozbudowaną infrastrukturę turystyczną, może pochwalić się piętnastoma jeziorami w granicach miasta, piękną starówką, zamkiem i lasem miejskim. Przed wyruszeniem na żeglarską podróż warto rozważyć spędzenie chociaż jednego dnia w tym nietuzinkowym mieście. 

Najciekawsze miejsca w Polsce – miejsca niestandardowe

Wolicie wypady i wyjazdy niestandardowe i odkrywcze? Co powiecie na wizytę w którymś z opuszczonych i nieużywanych już kompleksów? Świetnym opuszczonym miejscem w Polsce jest Zakład Karny w Łęczycy (woj. łódzkie). Więzienie jest udostępnione dla zwiedzających i z pewnością warte zobaczenia. W Płocku znajduje się fantastyczna opuszczona elektrownia, w Sokółce możemy zobaczyć klimatyczną opuszczoną mleczarnie, zaś w Modlinie, pod Warszawą – twierdza Modlin, najdłuższy budynek w Europie, a drugi na świecie. 

Najciekawsze miejsca w Polsce – Sopot 

A może weekend w Polsce pod znakiem imprezy? W sezonie letnim nie da się polecić innego miejsca niż Sopot. Na głównym sopockim trakcie, „Monciaku” (ul. bohaterów Monte Cassino) znajdują się dziesiątki knajpek i klubów w których można przeżyć niesamowitą imprezę. Noclegi w Sopocie są dosyć drogie, ale warto zainwestować, jeżeli szukamy niczym nieskrępowanej zabawy. Nad ranem można też pójść z przyjaciółmi na plażę, by odświeżyć się poranną bryzą i usiąść na piasku.

Najciekawsze miejsca w Polsce – Gdańsk i Gdynia 

Z Sopotu niedaleko mamy do Gdyni, gdzie mieści się port ze statkami muzeami – niszczycielem ORP Błyskawica i „Darem Pomorza”, największym żaglowcem pływającym pod polską banderą. Równie blisko jest do Gdańska – z fantastycznym Starym Miastem (Długi Targ), kanałem portowym i Diabelskim Młynem z którego można podziwiać panoramę miasta. Z Trójmiasta niedaleko jest też do Malborka (kilkadziesiąt kilometrów), gdzie znajduje się największy Zamek Krzyżacki w Europie, imponująca twierdza, którą każdy powinien przynajmniej raz w życiu zobaczyć. 

Jeżeli wybieramy się na weekend czy urlop w Polsce warto zdecydować wcześniej czy będziemy podróżować samochodem czy pociągiem. Niektóre miejsca takie jak Sopot czy Kraków posiadają świetną komunikację i będą doskonałym wyborem dla osób bez samochodu, natomiast by dobrze poznać urokliwe miejsca takie jak Bieszczady czy Mazury, warto mieć ze sobą auto. Tak naprawdę jednak przede wszystkim liczy się zgrana paczka znajomych, którzy pojadą z nami i zagwarantują nam, że każde piękne miejsce w Polsce do jakiego trafimy, na długo zostanie w naszej pamięci.

Zobacz także: