Ranking najpiękniejszych miejsc na świecie

Gdzie znajdują się najpiękniejsze miejsca na świecie? Kto z nas nie lubi podróżować: podziwiać zapierające dech w piersiach widoki, odkrywać malownicze krajobrazy, wypoczywać na najpiękniejszych plażach na świecie. Jeśli szukasz destynacji na kolejną podróż, sprawdź które miejsca warto zobaczyć. Najpiękniejsze miejsca na świecie to zarówno wyjątkowe kaniony, jak i budynki, góry, pustynie, plaże czy nawet całe miasta. Większość z nich znajduje się w odległych częściach naszej planety, ale w naszym zestawieniu znajdziesz także nieco bliższe lokalizacje. Sprawdź, które miejsca na świecie są uważane za najpiękniejsze według turystów, podróżników z całego świata lub UNESCO. Zajrzyj też do galerii, aby zobaczyć najbardziej urokliwe miejsca!

Najpiękniejsze miejsca na świecie – Machu Picchu

Jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie jest Machu Picchu wpisane na listę stworzoną przez UNESCO. Najlepiej zachowane miasto Inków w dalekim Peru mieści się na pięknym  wzgórzu, z którego rozciąga się widok na pozostałe szczyty i zielone, górskie polany. W górnej części tego zabytkowego miasta znajdują się ruiny świątyni, grobowca królewskiego, pałacu i największej inkaskiej świętości, czyli Intihuanty. W dolnej części znaleźć można natomiast pozostałości po zwykłych domach mieszkalnych.

Co roku Machu Picchu odwiedzają setki tysięcy turystów, dlatego lokalne władze wprowadziły ograniczenia dotyczące ilości osób, które mogą wejść na teren miasta w ciągu jednego dnia. Taki zabieg pozwala na uniknięcie jego szybkiego zadeptania, ale oznacza on również konieczność zarezerwowania zorganizowanej wycieczki w to miejsce jeszcze przed przyjazdem do Peru.

Najpiękniejsze miejsca na Ziemi – Kanion Bryce

Kolejne najpiękniejsze miejsce na świcie znajduje się również w Ameryce, ale tym razem w jej północnej części. Jest to Kanion Bryce w Utah, czyli najczęściej fotografowany Park Narodowy w Stanach Zjednoczonych. Miejsce to słynie z niepowtarzalnych, czerwonych formacji skalnych w formie stożków. Te wapienne konstrukcje stworzone przez naturę mają wysokość od 1,5 do nawet 45 metrów, a najbardziej znane z nich to formacje Thor's Hammer, The Hunter i Queen Victoria.

Polski Pałac Manowce uznany za najlepsze miejsce na wesele w Europie!>>>

Najciekawsze miejsca na świecie – Piramidy w Gizie

Najpiękniejsze miejsce na świecie to również Piramidy w Gizie, czyli obowiązkowy punkt każdego wyjazdu do Egiptu. Cały kompleks składa się obecnie z dwóch największych piramid zbudowanych w starożytnym Egipcie oraz jednej mniejszej i towarzyszących im obiektów. W okolicy piramid znajduje się także Wielki Sfinks, czyli kolejny flagowy zabytek Egiptu. Kompleks tych niepowtarzalnych budowli z czasów starożytnych został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, podobnie, jak w przypadku wspomnianego Machu Picchu.

Ciekawe miejsca na świecie – Wenecja

Kolejnym, ciekawym miejscem na świecie jest Wenecja, czyli lokalizacja położona najbliżej naszego kraju. Miasto to słynie z setek kanałów, po których poruszają się gondole, niewielkie statki, a nawet wodna komunikacja publiczna. Niepowtarzalny urok Wenecji ma związek również z ciekawą zabudową i tysiącami niewielkich mosteczków wznoszących się nad najmniejszymi kanałami, w których mieszczą się jedynie gondole. Na barierkach umieszczonych na takich konstrukcjach zobaczyć można ogromną liczbę kłódek zakładanych przez zakochane pary, co nadaje Wenecji niepowtarzalnego charakteru i miano miasta miłości.

Zobacz także:

Najpiękniejsze miejsca świata – Prowansja

Kolejnym najpiękniejszym miejscem świata zlokalizowanym w Europie jest Prowansja słynąca z ogromnych upraw lawendy. Pola pokryte fioletowymi kwiatami wyglądają oszałamiająco zarówno z poziomu naszych oczu, jak i z lotu ptaka. Kępki lawendy są sadzone w równych odstępach, dzięki czemu tworzą perfekcyjnie proste rządki ciągnące się przez całą długość pola, w tym różnego rodzaju pagórki i wzniesienia. Dzięki temu krajobraz Prowansji jest tak wyjątkowy i przyciąga nie tylko turystów, lecz także miłośników fotografii.

Warto jednak wiedzieć, że lawenda w Prowansji kwitnie jedynie od początku czerwca do końca lipca. Dokładny okres kwitnienia zależy jednak od warunków pogodowych, dlatego każdego roku może on się nieco różnić. Jeśli nie jesteś pewny, czy zaplanujesz swój wyjazd dokładnie w momencie, gdy pola pokryją się fioletowymi kwiatami, możesz zadzwonić do lokalnej informacji turystycznej, która jest przygotowana na udzielanie informacji odnośnie stanu lawendy.

Sycylia dopłaci turystom do wakacji! Tańsze będą bilety lotnicze, noclegi w hotelach i atrakcje turystyczne >>>

Najpiękniejsze miejsca na świecie – Fernando de Noronha

Najpiękniejsze miejsce na świecie to również archipelag Fernando de Noronha leżący na północno-wschodnim wybrzeżu Brazylii. Składa się on z 21 niewielkich wysp, na których znaleźć można piaszczyste plaże z dostępem do lazurowej wody. Oprócz tego, na terenie archipelagu znajdują się także liczne, wysokie klify, wodospady oraz miejsca pokryte niemal białym piaskiem. Liczba turystów w tej lokalizacji jest ograniczona, dlatego wypoczynek przebiega tam w znacznie spokojniejszy sposób niż w nieco bardziej obleganych najpiękniejszych miejscach na świecie.

Piękne miejsca na świecie – Wielki Kanion

Najpiękniejsze miejsca świata obejmują także znany wielu osobom Wielki Kanion w stanie Arizona w USA. Co roku ponad 5 milionów osób odwiedza to miejsce. Teren jest wpisany na listę siedmiu naturalnych cudów świata, tuż obok Mount Everest oraz Wielkiej Rafy Koralowej. Jego wyjątkowość wynika z faktu, że sama formacja składa się z wielu warstw idealnie przedstawiających procesy formowania się skał na przestrzeni milionów lat. Dzięki temu powstały czerwono-pomarańczowe, prążkowane góry stanowiące jeden z najpiękniejszych widoków w tej części świata.

Piękne miejsca na ziemi – Samarkanda

Najpiękniejsze miejsca na świecie wcale nie muszą zostać stworzone przez naturę. Niezwykle ciekawą lokalizacją jest miasto Samarkanda w Uzbekistanie. Zostało ono wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na kolorowe mozaiki pokrywające piękne, arabskie budynki. Teren ten był końcowym przystankiem Jedwabnego Szlaku, jednak wiele osób wciąż nie ma pojęcia o jego istnieniu.

Oprócz przepięknych, kolorowych mozaik pokrywających ściany budynków, w Samarkandzie spotkać można również lokalną ludność ubraną w równie wielobarwną odzież. Miasto robi ogromne wrażenie głównie na mieszkańcach Europy przyzwyczajonych do jednokolorowych, szklanych budowli.

Piękne miejsca na Ziemi – Santorini

Kolejne najpiękniejsze miejsce na świecie również jest położone w stosunkowo niewielkiej, w porównaniu do innych, odległości od Polski. Jest to najpopularniejsza grecka wyspa, czyli Santorini. Wszystko za sprawą bardzo urokliwych, białych, niskich zabudowań z niebieskimi dachami. Fenomen wyspy wynika nie tylko z charakterystycznej zabudowy, lecz także dostępu do piaszczystych plaż i czystego morza. Jest to doskonałe miejsce na spędzenie urlopu w otoczeniu złotego piasku i lazurowej wody, jednak rejon ten w okresie wakacyjnym jest odwiedzany przez ogromne tłumy turystów z całego świata.

Piękne miejsca na ziemi – Jezioro Bled

Piękne miejsca na Ziemi mogą znajdować się również w jeszcze bliższej odległości od Polski niż Wenecja czy Santorini. Kolejną lokalizacją będącą w stanie zachwycić nawet najbardziej wymagających miłośników przyrody jest Jezioro Bled na Słowenii. Czysta, szmaragdowozielona woda na tle Alp Julijskich prezentuje się naprawdę pięknie zarówno latem, jak i zimą. Na wzgórzach otaczających zbiornik wodny znajdują się również zabytkowe budynki, w tym wyjątkowy kościół pojawiający się na większości zdjęć z tego miejsca.

Latem Jezioro Bled przypomina znacznie większą wersję Jezior Plitwickich znajdujących się w Chorwacji. Charakterystyczna, krystalicznie czysta, szmaragdowozielona woda to znak rozpoznawczy tego zbiornika, który w połączeniu z bezchmurnym niebem sprawia, że miejsce to zdecydowanie zasługuje na miano jednego z najpiękniejszych lokalizacji na świecie.

Najpiękniejsze miejsca świata – Wielki Mur Chiński

Tym razem jedno z najpiękniejszych miejsc świata wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Chyba nie ma osoby, która nie słyszałaby o Wielkim Murze Chińskim widzianym nawet z kosmosu. Oprócz ciekawej historii, miejsce to prezentuje się naprawdę monumentalnie. Mur przebiega przez liczne wzniesienia, więc jest doskonale widoczny także z dużej odległości. Jego łączna długość wynosi aż 19,3 kilometrów, dlatego jest to doskonałe miejsce na pieszą wycieczkę połączoną z podziwianiem pięknych, górzystych krajobrazów tamtego rejonu świata.

Najpiękniejsze miejsca na świecie - Wielka Rafa Koralowa

Aby odwiedzić kolejne miejsce na naszej liście, należy zejść poniżej poziomu morza. Wielka Rafa Koralowa, inaczej nazywana Wielką Rafą Barierową to największa rafa koralowa na świecie. Jest położona u wybrzeży Australii. Wielka Rafa Koralowa to sieć ponad 2900 indywidualnych raf i 900 wysp, które rozciągają się na ponad 2600 kilometrów wzdłuż północno-wschodniego wybrzeża Australii. Jest domem dla niesamowitego bogactwa życia morskiego, w tym kolorowych korali, żółwi, delfinów, wielorybów i tysięcy gatunków ryb. Ten tętniący życiem ekosystem można zobaczyć z powietrza lub podczas snorkelingu czy nurkowania w jego krystalicznie czystych wodach.

Najpiękniejsze miejsca na świecie - Europa

Jeżeli po przejrzeniu naszej listy, masz ochotę na kolejną podróż, a nie możesz sobie pozwolić na 2 tygodnie urlopu, odwiedź jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie. Na naszej liście znalazło się jezioro Bled w Słowenii, Santorini w Grecji, francuska Prowansja i włoska Wenecja. Na uwagę zasługują również przepiękne włoskie regiony - włoska Toskania słynąca z niesamowitych krajobrazów, cyprysów i wspaniałego wina. We Włoszech warto odwiedzić najpiękniejsze włoskie wybrzeże - Wybrzeże Amalfi.

Jeśli chcesz przeżyć przygodę, wybierz się na wycieczkę po Riwierze Francuskiej lub spędź kilka dni w Parku Narodowym Jezior Plitwickich w Chorwacji. Odwiedź wspaniałe fiordy w Norwegii lub odkryj piękne góry i doliny w Szwajcarii. Nie zapomnij odwiedzić magicznej Pragi w Czechach. Jeśli wolisz cieplejszy klimat, wybierz się na Wyspy Kanaryjskie w Hiszpanii lub do portugalskiego regionu Algarve. Oba oferują niesamowite plaże i słońce przez cały rok. Jeśli chcesz zobaczyć coś naprawdę wyjątkowego, dlaczego nie sprawdzić Islandii, jej dramatycznych krajobrazów, geotermalnych wód i lodowców.