Szukasz inspiracji na modne paznokcie? Na Glamour.pl czeka na Ciebie mnóstwo inspiracji z Instagramu. Regularnie zaglądamy na profile topowych manicurzystek, nail barów, jak również beauty influencerek i piszmy o najważniejszych trendach w manicure, które (naszym zdaniem) warto przetestować w danym sezonie. Tym jednak razem robimy wyjątek. Bierzemy pod lupę temat „najgorszych trendów w manicure”. Wśród nich te absolutnie niepraktyczne, jak i (po prostu) brzydkie.

Najgorsze trendy w manicure

Pierwszy trend, który trafił do naszego zestawienia, to Duck feet nails. Jak sama nazwa wskazuje, jest on inspirowany kaczymi łapkami, a właściwie ich kształtem. I chociaż uważamy kaczki za niezwykle urocze stworzenia, paznokcie w kształcie trapezu (którego krótsza podstawa jest u nasady) kompletnie do nas nie przemawiają. Niestety są niepraktyczne. Podobnie jak Spiral nails, czyli paznokcie w kształcie kilkucentymetrowych spiralek. Jedyne, z czym nam się kojarzą, to… makaron świderki. Jednak w przeciwieństwie do mącznego produktu wyglądają bardzo nieapetycznie.

Słyszałaś kiedyś o Hairy nails? To nic innego jak owłosiony manicure. Serio. Do paznokci doczepiane są kępki sztucznych włosów w różnych kolorach (najpopularniejsze są czarne i pudrowo-różowe). Zadebiutowały kilka lat temu podczas pokazów mody. Szybko zyskały jednak fanów także poza światowymi wybiegami. Od niedawna furorę na Instagramie robią także Pom pom nails, czyli paznokcie z doczepianymi pomponami – zarówno w rozmiarze XS, jak i pokrywającymi całą płytkę. Wyobrażasz sobie wykonywanie codziennych czynności z takim manicure?

Wiele kontrowersji wzbudzają także Succulent nails, czyli paznokcie ozdobione mini sukulentami. Podobno jest to trend w manicure idealny dla osób, które chciałyby być bliżej natury. Okej. Jednak my zamiast na paznokciach, wolimy podziwiać sukulenty w swoim mieszkaniu – w doniczkach. I odpowiednio o nie dbać.

Z kolei Stiletto nails to trend w manicure, który według nas powinien znaleźć się nie tylko w gronie najgorszych, ale również najniebezpieczniejszych. Charakteryzuje się on długą (przedłużoną) płytką paznokcia, spiłowaną do szpica. Nie mamy wątpliwości, że z takim manicure można zrobić krzywdę sobie albo komuś innemu.

Zdjęcia Duck feet nail, Spiral nails, Hairy nails, Pom pom nails, Stiletto nails oraz innych trendów w manicure, które totalnie do nas nie przemawiają, możesz sobaczyć w naszej galerii – na górze strony. Jak oceniasz wystylizowane w ten sposób paznokcie?

Długie paznokcie to najgorszy wybór na czas pandemii – eksperci nie mają wątpliwości. Dlaczego? Będziesz w szoku! >>>

Zobacz także: