Coco Chanel ma na koncie znacznie więcej, niż nowoczesną definicję luksusu, małą czarną czy spopularyzowanie spodni i innych elementów zarezerwowanych dotychczas dla męskiej garderoby (w myśl zasady, że „Nic tak nie postarza kobiety, jak zbytek, nadmierna zdobność i przesada”).

ZOBACZ TAKŻE: Księżna Diana miała mocny powód, żeby po rozwodzie nie sięgać po projekty z logo Chanel >>>

Wszytko, co robiła powstawało nie tylko z pasji i dlatego, że była wizjonerką, ale przede wszystkim jako narzędzie wzmocnienia i dodania pewności siebie innym kobietom. Moda była tylko pretekstem. Sama dostała od życia niewiele, ale posiadała wyjątkowy dar dzielenia się własną mądrością nie tylko w aspekcie materialnym i czerpania z własnych zasobów, nawet jeśli te pozornie były znikome.

Jest autorką sentencji, które nie tylko służą za drogowskaz milionom współczesnych kobiet wkraczających w dorosłe życie i rozpoczynających kariery. Dzięki licznym publikacjom dedykowanym dzieciom i temu, że głoszone przez nią hasła nie tracą na aktualności, niezmiennie wychowuje kolejne pokolenia silnych, niezależnych, znających swą wartość kobiet.

Plus – zwróćcie uwagę na te zdjęcia – archiwalne ujęcia Coco, które przytaczamy z okazji  wypadającej wczoraj 135. rocznicy jej narodzin. Jej stylizacje, dodatki, sposób, w jaki staje przed obiektywem i co mówi jej ciało – to coś, co mimo upływu czasu nie przestaje wywierac wpływu i godnie znosi próbę czasu. Nie bez kozery Mademoiselle Chanel uważana jest za ikonę stylu, klasę samą w sobie. Pamiętacie, co mówiła o modzie, stylu, życiu i o tym, jaka powinna być kobieta?

ZOBACZ TAKŻE: Na kosmetyczne nowości Chanel będziecie chciały wydać całą wypłatę! >>>