Zgodnie z decyzją rządu wszystkie restauracje i kawiarnie w Polsce musiały zostać zamknięte. Mogą jednak realizować zamówienia z dostawą do domu oraz w formie „na wynos”. Pandemia koronawirusa to trudny czas (nie tylko) dla małych przedsiębiorstw. Właśnie dlatego wiele znanych lokali gastronomicznych przeniosło się na specjalne platformy, za pośrednictwem których można zamawiać jedzenie pod wskazany adres. Do grona tych najpopularniejszych w naszym kraju należą Pyszne.pl, Uber Eats i Wolt. Co ważne, oferują one „dostawę bezkontaktową”, dzięki czemu cała procedura przebiega w sposób bezpieczny dla zdrowia.

Jeżeli nie macie pomysłu na dzisiejszy obiad albo kończą wam się zapasy i chcielibyście zamówić coś na dowóz, koniecznie zerknijcie na naszą listę polecanych miejscówek. Wybrałyśmy najfajniejsze restauracje, bistra i bary w Warszawie! Jesteśmy przekonane, że znacie (przynajmniej) część z tych lokali. Ale wiedzieliście, że poszczególne dania z ich menu można zamówić z dostawą do domu?

Najlepsze restauracje i bary w Warszawie, w których zamówicie jedzenie z dostawą do domu

Na naszej liście znajdziecie restauracje, których potrawy od dawna możecie zamówić za pośrednictwem popularnych aplikacji czy platform. Do tego grona należą m.in. Regina Bar i MOD przy ul. Oleandrów w Warszawie. Jeżeli lubicie kuchnię azjatycką, na pewno w wybierzecie coś z menu. Są tutaj fani ramenu? W takim razie mamy dla was dobrą wiadomość! Od teraz możecie zamówić potrawy z Vegan Ramen Shop. A jak wiadomo nie od dziś, właśnie tam serwowany jest najlepszy wegański ramen w mieście.

Oczywiście w naszym zestawieniu nie mogłoby zabraknąć pizzy. Od niedawna za pośrednictwem aplikacji Wolt możecie zamówić pizzę z Ciao a tutti, czyli jednej z najlepszych włoskich miejscówek w Warszawie. Użytkownicy tej samej aplikacji mogą zamówić również pizzę i inne potrawy z lokalu Mąka i woda.

Jeśli szukacie czegoś odpowiedniego na śniadanie, weźcie pod uwagę propozycje z Coco Bowls. Miejscówka, która swoim designem nawiązuje do wyspy Bali, ma w ofercie pyszne, a do tego zdrowe bowle oraz „domową” granolę. To absolutnie jedna z najbardziej cool miejscówek na kulinarnej mapie Warszawy. Teraz przynajmniej jej cząstkę możecie przenieść do swojego domu.

Więcej miejsc, o których warto pamiętać, zamawiając jedzenie z dowozem do domu, znajdziecie w naszej galerii – na górze strony. Pamiętajcie, że korzystając z usług lokalnych przedsiębiorstw (wymienione przez nas aplikacje umożliwiają dowóz tylko z miejsc o określonej odległości od punktu odbioru) wspieracie je w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji. Przygotowywanie potrwa na wynos to dla wielu miejscówek jedyna forma zarobku. Oczywiście najważniejsze jest zdrowie. Teraz szczególnie powinniście zwracać uwagę na to, co jecie. Dbajcie o siebie! I starajcie się nie panikować.

Co warto mieć teraz w domu? Co kupić? Oto wszystko, czego potrzebujesz na najbliższe 2 tygodnie. Podpowiadamy, jak zrobić sensowne zapasy >>>

Zobacz także: