Dlaczego ochrona przed słońcem, to bardzo ważny element pielęgnacji o każdej porze roku? Oprócz promieni UVB powodujących oparzenia, istnieją również promienie UVA, które głęboko penetrują skórę i przyczyniają się do jej szybszego starzenia się. Istnieje jednak prosty sposób, żeby się przed nimi chronić. Wystarczy dobry krem z filtrem SPF. Niektóre z najlepszych kosmetyków o takim działaniu mogą również neutralizować negatywny wpływ stresorów środowiskowych, zanieczyszczeń i niebieskiego światła emitowanego przez ekrany komputerów, smartfonów i innych urządzeń, z których korzystamy każdego dnia. Krótko mówiąc, warto poświęcić te dodatkowe sekundy i rano nałożyć na twarz niewidzialną tarczę ochronną. Wybraliśmy najlepsze kremy z filtrem SPF, których warto używać przez cały rok. Poznaj nasze TOP 7!

Krem z filtrem SPF – SVR Sun Secure

Według badań filtr SPF 30 blokuje prawie 97% promieniowania UVB, SPF 50 około 98%, a SPF 100 około 99%. Oznacza to, że im wyższy bloker tym większa ochrona naszej skóry. Każdy z nich daje niemal pełne zabezpieczenie. Najczęściej zaleca się jednak wybór kremu z filtrem SPF 50. Wśród ulubieńców, który stale jest polecany przez użytkowniczki i użytkowników, pojawia się SVR Sun Secure. Ten krem bazuje na zinc oxide i titanium dioxide – fotostabilnych i wydajnych filtrach mineralnych, które chronią przed wieloma rodzajami promieniowania. Kosmetyk blokuje promienie UVB, UVA, światło widzialne i podczerwone. Do tego krem z filtrem SVR Sun Secure może być stosowany samodzielnie lub jako baza pod makijaż. Idealny do użytku przez cały rok.

Krem z filtrem SPF – Holika Holika Make Up Sun Cream

Krem z filtrem SPF 50 Holika Holika Make Up Sun Cream to jeden z najczęściej polecanych kosmetyków do ochrony przed słońcem. Pozytywne opinie nie biorą się znikąd. Nowe kremy do opalania twarzy wykorzystują składniki łagodzące i naprawcze, które można znaleźć w innych produktach do pielęgnacji skóry, dzięki czemu nie powodują podrażnień i mogą być stosowane pod podkład lub zamiast niego. Co ważniejsze, zapewniają one skórze najlepszą ochronę.

Te wielozadaniowe kosmetyki nie są przeznaczone wyłącznie na plażę, ale na każdy dzień roku. Holika Holika Make Up Sun Cream to produkt, który oprócz ochrony przed promieniowaniem UVA i UVB zapewnia skórze wiele innych korzyści. Nawilża, działa przeciw przebarwieniom skóry, ujednolica koloryt, a także chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Prawdziwy kosmetyk do zadań specjalnych.

Krem z filtrem SPF – La Roche-Posay Anthelios Age Correct

Zanim pomyślisz o nałożeniu na twarz letniego kremu do opalania ciała, zastanów się. Nie użyłabyś balsamu do ciała na twarz i to samo dotyczy ochrony przeciwsłonecznej. Produkty z filtrem SPF do całego ciała są zazwyczaj gęstsze, a ich stosowanie na twarz może prowadzić do powstawania wyprysków. Lepiej wybrać delikatne i lekkie formuły, które zostały opracowane specjalnie z myślą o cerze. La Roche-Posay Anthelios Age Correct to właśnie taki kosmetyk. Chroni skórę przed zanieczyszczeniami, promieniowaniem UV i stresem oksydacyjnym. Do tego zapewnia nawilżenie nawet przez 24 godziny. Dzięki temu skóra jest nie tylko dobrze zabezpieczona filtrem SPF 50, ale jeszcze zyskuje aksamitne wykończenie.

Krem z filtrem SPF – Shiseido Waso Color-Smart Day Moisturizer

Dobry krem do opalania lub filtr SPF do twarzy zablokuje szkodliwe działanie promieni UVA i UVB emitowanych przez słońce, które mają negatywny wpływ na poziom kolagenu i elastyczności naszej skóry. Mogą one również zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia pigmentacji, drobnych linii i zmarszczek, a także ryzyko zachorowania na nowotwór skóry. Właśnie z tego powodu krem z filtrem to jeden z najważniejszych kosmetyków, który warto używać każdego dnia. Shiseido Waso Color-Smart Day Moisturizer zapewnia nie tylko niezbędne nawilżenie, ale tonuje koloryt cery i nadaje jej naturalny wygląd. Dzięki temu odpowiednie zabezpieczenie skóry może jednocześnie dawać inne korzyści. Na plus można potraktować między innymi obecność komórek marchwi, które nawilżają i nadają skórze zdrowy wygląd.

Krem z filtrem SPF – Dottore City Sun SPF50+

Istnieją kremy z filtrem SPF o szerokim spektrum działania, które zabezpieczają skórę nie tylko przed promieniami UVA i UVB, ale także innymi czynnikami, które mogą jej szkodzić. Jednym z takich wielozadaniowych kosmetyków jest Dottore City Sun SPF50+. Używając go zabezpieczysz cerę nie tylko przed słońcem, ale również przed niebieskim światłem Blue Light, które emitują komputery, smartfony, tablety i inne urządzenia. W efekcie krem będzie chronił skórę przed fotostarzeniem, przebarwieniami, nowotworami, a także stresem oksydacyjnym.

Zobacz także:

Krem z filtrem SPF – Clarins UV PLUS [5P] Anti-Pollution Translucent

Krem do twarzy z filtrem SPF zaleca się używać codziennie. Istnieje tylko jedno odstępstwo od tej zasady. Mowa o sytuacji, kiedy rezygnujemy z jakichkolwiek wyjść i na cały dzień zostajemy w domu. Przez szkło mogą przenikać promienie UVA, które mają wpływ na starzenie się skóry. Inaczej sprawa wygląda natomiast w kwestii promieniowania UVB, które może wywołać nawet nowotwór skóry. To nie ma zdolności przenikania przez szkło. Oznacza to, że jeżeli używasz filtrów SPF w celach ochronnych, a wpływ na ewentualne szybsze starzenie się skóry jest ci obojętny, to wystarczy jak aplikujesz je przed wyjściem z domu. W tym celu idealnie sprawdzi się krem Clarins UV PLUS [5P] Anti-Pollution Translucent. Ten kosmetyk chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB, szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i wolnymi rodnikami, a do tego jeszcze nawilża.

Krem z filtrem SPF – Clinique Sun SPF 50 Mineral Sunscreen Fluid For Face

Lekka formuła kremu z filtrem nie jest wystarczająca w przypadku każdej cery. Skóra wrażliwa może wymagać specjalnego kosmetyku, który zapewni jej odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną. W takiej sytuacji warto sięgnąć po krem Clinique Sun SPF 50 Mineral Sunscreen Fluid For Face. Ten niewiarygodnie delikatny kosmetyk jest dedykowany właśnie wrażliwej skórze. Jego formuła pozwala nawet na stosowanie go na cienkiej skórze wokół oczu.

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.