Pogoda za oknem na razie nas nie rozpieszcza. Mamy jednak nadzieję, że zmieni się to wraz z początkiem wakacji 2020. Szczególnie, że zdecydowana większość z nas spędzi nadchodzące lato w podróży po Polsce. Jedną z najchętniej wybieranych destynacji w tym roku (i nie tylko) jest Bałtyk. Właśnie dlatego postanowiłyśmy wam nieco ułatwić planowanie wakacji nad polskim morzem. Kilka tygodni temu pisałyśmy o najfajniejszych miejscach noclegowych w okolicach Morza Bałtyckiego. Tym razem natomiast bierzemy pod lupę temat najpiękniejszych plaż w Polsce. O naszych rekomendacjach możecie przeczytać poniżej.

Wakacje 2020: najpiękniejsze plaże w Polsce

Najpiękniejsze plaże w Polsce – Łeba

W 2018 roku The Guardian opublikował ranking najpiękniejszych plaż nad Bałtykiem. W prestiżowym zestawieniu wyróżniono (aż!) trzy miejsca w Polsce. Jednym z nich jest plaża w Łebie, która znajduje się w pobliżu Słowińskiego Parku Narodowego. Według The Guardian, piaszczysta plaża Łeba, to prawdziwy raj dla fotografów. Zgadzamy się!

Wolin, czyli jedna z najpiękniejszych plaż w Polsce

Plaża Wolin (jak sama nazwa wskazuje) znajduje się na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. To miejsce spodoba się miłośnikom natury i obserwatorom przyrody, na czele z ornitologami. Tamtejsze tereny zamieszkuje bowiem 150 gatunków ptaków. A widoki doprawdy zapierają dech w piersiach. Co ciekawe, Wolin jest drugą z trzech polskich plaż, które pojawiły się w rankingu The Guardian.

Szlak kawowy, czyli najlepsze kawiarnie w Polsce. Te miejsca musicie odwiedzić podczas krajowych podróży >>>

Najpiękniejsze plaże w Polsce: Hel

Hel jest absolutnie wyjątkowym miejscem na mapie Polski. Mowa o niesamowitej atmosferze, która tam panuje, jak również o okolicznościach przyrody. Nic więc dziwnego, że The Guardian zwrócił także uwagę na tamtejszą plażę. Spędzając wakacje na Helu, warto odwiedzić jedyne w swoim rodzaju Muzeum Rybołówstwa i (obowiązkowo!) latarnię morską.

Plaże w Świnoujściu, które warto odwiedzić w wakacje 2020

Świnoujście słynie z pięknych, szerokich, a do tego bardzo czystych plaż. Szczególnie polecamy wam tę w zachodniej części miasta. Ogromną zaletą dla wielu osób z pewnością okaże się fakt, że plaże w Świnoujściu nie są za bardzo zaludnione. Jeżeli chcecie odpocząć od tłumu, spokojnie pospacerować brzegiem morza, wybrać się do lasu, a jednocześnie wolelibyście nie uciekać w totalną głuszę, to tegoroczny urlop spędźcie w Świnoujściu. Nie pożałujecie!

Najpiękniejsze plaże w Polsce - Sasino

Wśród hotelów, pensjonatów i innych miejsc noclegowych nad morzem, które polecamy, znalazły się domki o bardzo wdzięcznej nazwie Cisowy Zakątek. Kompleks kilku niepozornych, ale świetnie wyposażonych i pięknie urządzonych chatek został ulokowany w Sasinie. W okolicach tej samej – jakże malowniczej miejscowości znajduje się jedna z najpiękniejszych plaż w Polsce. Wciąż niewiele osób o niej wie, dlatego spodoba się tym, którzy pragną całkowitej ciszy i spokoju.

Zobacz także:

Plaża w Dębkach

Plaża w Dębkach pojawia się na szczycie wielu (rodzimych) rankingów. Wielu internautów uważa ją za najpiękniejszą w Polsce, a nawet… na świecie. Co ciekawe, jest to druga pod względem szerokości plaża w naszym kraju (pierwsze miejsce należy do wspomnianej wcześniej plaży w Świnoujściu). W związku z tym możecie mieć pewność, że uda wam się znaleźć przestrzeń tylko dla siebie.

Lubiatowo – jedna z najpiękniejszych plaż w Polsce

Kolejna – absolutnie przepiękna plaża, którą warto odwiedzić latem 2020, to Lubiatowo. Nie należy ona do najpopularniejszych w naszym kraju, ale do najbardziej urokliwych owszem. Niesamowity klimat plaży w Lubiatowie nadaje pobliski – sosnowy las. To miejsce szczególnie polecamy rodzinom z dziećmi. Wejście do morza jest bowiem dość płytkie.

Jeżeli wakacje 2020 chcecie spędzić nad polskim morzem, spieszcie się z rezerwacją noclegu i planowaniem swojego urlopu. W związku z pandemią koronawirusa, która w znacznym stopniu uniemożliwiła zagraniczne podróże, Trójmiasto, jak również inne – nadmorskie miejscowości będą bardziej oblegane niż w latach poprzednich.

Najciekawsze miejsca w Polsce​: idealne na wypad ze znajomymi >>>