Tatuaże gwiazd (podobnie jak inne aspekty ich życia) wzbudzają niemałe emocje wśród ich fanek oraz fanów. Niektóre wzory zachwycają, a nawet służą za inspirację, natomiast inne zaskakują, a tym samym prowokują pytania „dlaczego on / ona to sobie zrobił / zrobiła?” czy krzywdzące komentarze. Tego rodzaju dywagacje są zupełnie niepotrzebne, ponieważ – przypomnijmy – to ciało tej konkretnej osoby i tylko ona powinna o nim decydować, jak również o tym, co się na nim znajduje. Pewne wzory, które wydają się przypadkowe czy niezrozumiałe, dla kogoś mogą wiele znaczyć. Jakie historie kryją się za tatuażami ozdabiającymi ciała osób znanych ze świata kultury, mody, sportu bądź show-biznesu? Czy nie przeszkadzają im w karierze? I co jeszcze warto wiedzieć o tatuażach gwiazd? 

Tatuaże gwiazd – czy nie przeszkadzają im w karierze?

Niektóre osoby prawdopodobnie zastanawiają się, czy tatuaże nie przeszkadzają ich idolom i idolkom w karierze? Mowa tu przede wszystkim o aktorkach / aktorach oraz modelach / modelkach, którzy często muszą dopasować swój wizerunek do konkretnej roli czy kampanii. Przede wszystkim warto zauważyć, że w ciągu ostatnich kilku czy kilkudziesięciu lat zmienił się sposób, w jaki postrzegamy czy mówimy o tatuażach. Raczej nie wzbudzają negatywnych skojarzeń i nie szokują. Poza tym na planach filmowych i zdjęciowych pracują profesjonalne makijażystki oraz profesjonalni makijażyści, którzy doskonale wiedzą, jak zatuszować tatuaż, jeśli to potrzebne. Podkłady, korektory czy inne kosmetyki do makijażu z efektem tak mocnego krycia są dostępne nawet w popularnych drogeriach.  

Tatuaże gwiazd – jakie historie kryją się za wzorami na ich ciałach? 

Jak wspomniałyśmy na początku, tatuaże gwiazd to temat interesujący dla wielu osób, które obserwują ich poczynania zawodowe i nie tylko. Dlatego chętnie poznają znaczenie wybieranych przez nie wzorów i słuchają czy czytają związane z nimi historie. Gwiazdy z kolei dość chętnie się nimi dzielą w wywiadach albo za pośrednictwem mediów społecznościowych. W serwisie YouTube dostępnych jest wiele filmów od celebrytek / celebrytów oraz influencerek / influencerów, w których opowiadają o swoich tatuażach. Do tego grona należy m.in. Justin Bieber. Kilka lat temu przyznał, że nie żałuje ani jednej z ponad stu godzin spędzonych w studiu tatuażu. Przypomnijmy, że jeden z najpopularniejszych wokalistów na świecie ma wytatuowany niemal cały tors. 

Gdyby tatuaże nie bolały, każdy by je sobie robił. No, może nie każdy. Ponad 100 godzin ciężkiej pracy na moim ciele i nie żałuję ani jednej. Kocham taką formę sztuki, zrobiłem ze swojego ciała płótno i uważam, że to jest bardzo fajne! - przyznał Justin Bieber w jednym z wywiadów. 

Wiele gwiazd decyduje się na tak zwane matching tattoos, by uczcić swoją relację z kimś wyjątkowym, np. partnerem lub partnerką. Na taki krok zdecydowali się m.in. Sophie Turner i Joe Jonas, którzy tworzą jedną z naszych ulubionych par w show-biznesie. Wszystko wskazuje na to, że wybrane przez nie wzory są inspirowane Sansą Stark, czyli kreowaną przez wspomnianą aktorkę bohaterkę z hitowego serialu „Gra o Tron”. Kylie Jenner i Travis Scott wytatuowali sobie imię swojej córeczki – Stormi. Z kolei Selena Gomez i Nicola Peltz Beckham zdecydowały się na minimalistyczny napis angel. Prawdopodobnie chciały w ten sposób uczcić swoją przyjaźń. Warto dodać, że gwiazda produkcji Disneya ma jeszcze 16 innych tatuaży. 

Zarówno Zoe Kravitz, jak i Miley Cyrus mogą pochwalić się imponującymi „kolekcjami” tatuaży. Na ich ciałach znajduje się około 60 wzorów. To, co je łączy, to zamiłowanie do minimalistycznych, niby przypadkowo rozrzuconych rysunków. W rzeczywistości całość jest bardzo spójna. 

fot. Getty Images

Lady Gaga też ma kilka ciekawych tatuażami. Prawdopodobnie nikogo nie zdziwi to, że większość wzorów ozdabiających jej ciało nawiązuje do muzyki, wśród nich m.in. nuty czy instrumenty. Co ciekawe, gdy wokalistka zaczęła swoją przygodę z tatuażami, jej ojciec poprosił, by pokryła ciało tuszem tylko z jednej strony. Cóż, nie posłuchała.  Jak się okazuje, Maffashion wpadła na podobny pomysł. Przed laty postanowiła, że będzie tatuować tylko lewą stronę swojego ciała. Czy polska influencerka trzyma się tego postanowienia? Odpowiedziała na to pytanie, a także opowiedziała więcej o swoich tatuażach w filmie, który nagrała dla fanek i fanów. 

Zobacz także:

Skoro już jesteśmy przy polskich gwiazdach... Maja Sablewska uwielbia tatuaże i ma ich ponad 50. Okazuje się, że wśród jej ulubionych wzorów są te inspirowane różami

Na uwagę zasługują również tatuaże Kuby Grabowskiego, znanego również jako Quebonafide. Popularny raper wytatuował sobie charakterystyczne pytajniki na szyi. Niestety nie wiadomo, jakie kryje się za tym znaczenie. Nie byłybyśmy sobą, gdybyśmy nie wspomniały o tatuażach Szczyla, o którym jest coraz głośniej. Ma wiele tatuaży, ale my skupimy się na czterech. Jednym z najpopularniejszych tatuaży artysty jest napis fatum na szyi. Kolejne to podobizny jego babci oraz dziadka, które znajdują się na jego pięściach. Warto wspomnieć również o gwiazdkach, które wytatuował sobie nad jedną z brwi. Goszcząc w programie Kuby Wojewódzkiego przyznał, że zrobił go z ciekawości. Chciał sprawdzić, jak to jest mieć tatuaż na twarzy. 

Tatuaże gwiazd – zdjęcia 

Jeśli interesują cię tatuaże gwiazd, zajrzyj koniecznie do naszej galerii (poniżej). Znajdziesz tam zdjęcia, na których widać wybrane przez nie wzory.