Nowy rok dopiero się rozpoczął. Jednak powoli staje się dla nas jasne, jakie trendy i tendencje będą dominować w ciągu nadchodzących miesięcy. Dotyczy to zarówno mody, urody, jak również kwestii związanych ze stylem życia. Wiemy m.in. jakie imiona należą do grona najpopularniejszych w naszym kraju i które propozycje dopiero zyskują sympatię Polaków. Jeżeli jesteś w ciąży, na pewno zależy ci na znalezieniu odpowiedniego imienia dla swojego dziecka. Sprawdź, które imiona będą królować w 2020 roku!

Najpopularniejsze imiona dla dzieci na 2020 rok. Wśród nich Nela i Stanisław

Ranking najpopularniejszych imion w Polsce można analizować na różne sposoby. Okaże się on genialnym źródłem inspiracji dla rodziców, którym zależy na „bezpiecznej” propozycji – zgodnej z obecną „modą”, jak również dla tych, którzy chcieliby nadać swojemu dziecku bardziej oryginalne imię.

Biorąc pod uwagę dane Ministerstwa Cyfryzacji z lat poprzednich, zauważamy, że w czołówce zestawienia najpopularniejszych imion w Polsce wciąż są Antonii (to imię otrzymało w 2018 roku aż 9329), Jakub (8908), Zuzanna (8866) i Julia (8468). Warto zauważyć, że na przestrzeni ostatnich kilku lat wzrosła popularność takich imion dla dziewczynek, jak Pola, Maria, Nela i Helena. Jeśli chodzi o chłopców, w Polsce rodzi się coraz więcej Stanisławów, Nikodemów, Leonów, a także Tymonów. Nie ma wątpliwości, że te imiona pobiją wszelkie rekordy popularności w Polsce w 2020 roku. Jak wam się podobają?

Sprawdziliśmy, ile osób nazwało dzieci po bohaterach „Gry o Tron” >>>