„Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie”: książka Jessiki Knoll. Bardzo udany debiut

To jedna z tych wspaniałych powieści, od których nie możesz się oderwać – tak Reese Witherspoon zachwalała książkę „Luckiest Girl Alive” Jessiki Knoll. Pozycja, która ujrzała światło dzienne w 2016 roku, z miejsca zyskała status „najlepiej sprzedającego się debiutu w USA” i bestsellera „New York Timesa”. Zdobyła też uznanie krytyków i krytyczek, którzy porównywali ją do głośnej „Zaginionej dziewczyny” Gillian Flynn z 2012 roku oraz późniejszej o trzy lata „Dziewczyny z pociągu” Pauli Hawkins.

Biorąc pod uwagę sukces ekranizacji tych ostatnich tytułów, Hollywood błyskawicznie upomniało się o „Najszczęśliwszą dziewczynę na świecie”. Reese Witherspoon i producentka Bruna Papandrea, które wówczas kierowały Pacific Standard (obecnie Hello Sunhine) – firmą produkcyjną stojącą za „Zaginioną dziewczyną” Davida Finchera – nie zwlekając ani chwili poprosiły Knoll o zaadaptowanie scenariusza na potrzeby filmu. Zakupiono prawa i przystąpiono do pracy, której efekty wkrótce będziemy mogli i mogły podziwiać na platformie Netflix.

„Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie”: fabuła. O czym są książka i film?

Historia jest z gatunku mystery i mówi o „okrucieństwie, do jakiego zdolne są tylko nastolatki”. W centrum fabuły jest 28-letnia Ani FeNelli, odnosząca sukcesy nowojorczanka, która ma wszystko, czego tylko (w stereotypowym rozumieniu) dziewczyna może zapragnąć. Prestiżowa praca redaktorki naczelnej modnego magazynu dla kobiet, drogie ubrania, za rogiem ślub z przystojniakiem z dobrze sytuowanej rodziny...

Rysa na tym pięknym obrazku pojawia się wraz z mężczyzną, który chce wyreżyserować film dokumentalny o zdarzeniach sprzed 14 lat. Ani była wówczas uczennicą liceum, w którym wydarzyło się coś, o czym nigdy dotąd nie opowiedziała nikomu. Mroczny sekret rzuca cień na idealne życie kobiety. Czy prawda zrujnuje „Najszczęśliwszą dziewczynę na świecie”?

Mila Kunis jako „Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie”. Obsada filmu Netfliksa

W tytułową rolę wcieli się 39-letnia Mila Kunis, amerykańska aktorka ukraińskiego pochodzenia, którą doskonale znacie z serialu „Różowe lata siedemdziesiąte” oraz filmów „Czarny łabędź”, „To tylko seks” czy „Złe mamuśki”. Żonie Ashtona Kutchera na ekranie partnerować będą m.in.

  • Connie Britton, czyli doskonała Abbey Clark z serialu „9-1-1” i Nicole Mossbacher z „Białego Lotosu”,
  • Jennifer Beals, którą starsi kinomani i kinomanki mogą pamiętać z melodramatu Adriana Lyne’a „Flashdance” z 1983 roku,
  • Justine Lupe, którą możecie kojarzyć z serialu „Sukcesja” i filmu Noah Baumbacha „Frances Ha” z Gretą Gerwig,
  • Scoot McNairy – widzieliście i widziałyście go m.in. w „Zaginionej dziewczynie” i „Operacji Argo”,
  • Finn Wittrock, który ma na koncie role w produkcjach „Big Short”, „American Horror Story: Freak Show”, „American Crime Story: Zabójstwo Versace” i Ratched”

W obsadzie znaleźli się też: Chiara Aurelia, Thomas Barbusca, Gage Munroe i Kylee Evans.

Reżyserią zajął się Mike Barker, który wcześniej pracował m.in. przy serialach „Opowieść podręcznej”, „Fargo”, „Broadchurch” i „Outlander”. Scenariusz, jak już wspomnieliśmy, opracowała Jessica Knoll.

Zobacz także:

„Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie”: data premiery. Zwiastun podkręca atmosferę

„Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie” zadebiutuje na Netfliksie 7 października. W oczekiwaniu na ten dzień zobaczcie zwiastun filmu. Zapowiada się naprawdę mrocznie i ekscytująco.