Już nie tylko Energylandia będzie przyciągać prawdziwe tłumy. Niebawem pod Warszawą zostanie otwarty kolejny park rozrywki w Polsce, który ma być największym  typu obiektem w Europie. Początkowo mówiło się, że ma być to coś na wzór Disneylandu. Dzisiaj wiemy już, jak będzie wyglądać i jakie atrakcje czekać będą na odwiedzających w Suntago Wodny Świat w miejscowości Wręcza w powiecie żyrardowskim.

Suntago Wodny Świat, oddalony od Warszawy 40 kilometrów, rozpocznie działalność w 2020 roku. Inwestor zdradził szczegóły, co znajdzie się w ramach obiektu. I uwaga – będą to aż 32 zjeżdżalnie o łącznej długości ponad 3 kilometrów. Oprócz tego zjeżdżalnia mierząca aż 320 metrów, czyli więcej niż wieże Eiffla, basen z falami, dzika rzeka oraz symulator Surf-Air. Dla najmłodszych przygotowano zewnętrzny oraz wewnętrzny plac zabaw z ciepłą wodą, a także brodzik.

Zobacz także: Pod Krakowem (w Energylandii) otwarto najszybszy rollercoaster w Europie - Hyperion!

Do dyspozycji gości Suntago Wodny Świat będzie basen termalny o powierzchni 840 metrów kwadratowych, baseny witalne, solaria, gabinety masażu, sauny oraz ogród o powierzchni 20 tysięcy metrów kwadratowych. Na wystrój Suntago Wodny Świat składać się będą przede wszystkim palmy, a dokładnie 400 drzew sprowadzonych głównie z Florydy, Kostaryki i Malezji.

Co z noclegiem dla gości? O to twórcy Suntago Wodny Świat oczywiście też zadbali. W czwartym kwartale 2020 roku na miejscu ruszy czterogwiazdkowy hotel z 240 pokojami i powierzchnią konferencyjną. Będzie on połączony z parkiem wodnym. Oprócz tego do dyspozycji będzie 100 domków bungalow zbudowanych w systemie modułowym. I one dostępne będą od momentu inauguracji obiektu.