Jeśli skok na bungee macie za sobą, a lot balonem albo szybowcem to dla was nuda, a marzą wam się atrakcje na najwyższych obrotach, mamy dla was dobrą wiadomość: strefa niezapomnianych doznań jest w zasięgu ręki! A dokładnie – w Zatorze pod Krakowem, gdzie w największym w Polsce rodzinnym parku rozrywki Energylandia z okazji jego 4. urodzin otwarto właśnie najszybszą kolejkę górską w Europie! Hyperion jeździ od 2 dni, a po bilety przyjdzie wam stanąć w naprawdę długiej kolejce, ale gwarantujemy, że warto.

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze muzyczne imprezy w tym roku, których nie możecie przegapić >>>

Hyperion – najszybszy w Europie rollercoaster w parku rozrywki Energylandia pod Krakowem

Do dyspozycji odwiedzających jest kilkanaście urządzeń mocno podwyższających poziom adrenaliny, w tym m.in. ogromne wahadło Aztec Swing albo 40 - metrowe ramię Space Booster osiągające prędkość do 100 km/h. Wisienką na torcie Energylandii jest jednak Hyperion – kolejka górska pędząca po trasie góra-dół z prędkością 142 km/h! Jeśli to nie działa wam na wyobraźnię dodamy, że trasę 1,5 km Hyperion przebywa w trakcie... niecałych 2 minut.

Film z przejazdu Hyperionem

Chcecie zobaczyć jak wygląda przejazd największą kolejką w Europie, zanim na nią wsiądziecie? Sprawdźcie ten film. Uwaga! Tylko dla osób o mocnych nerwach:

 

 

 

 

 

 

Hyperion w Energylandii – które miejsca w rollercoasterze są najlepsze

Odważnym i spragnionym wrażeń, na których rollercoastery nie robią wrażenia podpowiemy, że dla najmocniejszych efektów warto zająć pierwsze miejsca po prawej... Zresztą, co ciekawe, w przypadku Hyperiona w Energylandii nie trzeba będzie się o miejsca bić, bo maszyna pomyślana jest w ten sposób, by odpowiedzieć na potrzeby wszystkich z niej korzystających. Ci, którzy lubią doświadczenia graniczne siadają z przodu, za nimi są miejsca dla tych nieco mniej zorientowanych na ekstrema, a z tyły zarezerwowane są dla tych o najsłabszych nerwach, którzy jednak za nic w świecie nie odpuściliby sobie tego, by choć raz dosiąść Hyperiona.

Bilety na Hyperiona - ceny

Hyperion w Energylandii oddano do dyspozycji rządnych przygód odwiedzających dopiero przedwczoraj i trzeba przyznać, że jeśli chodzi o zainteresowanie, nie ma sobie równych – kolejka po bilety może zatrzymać was na nawet na godzinę, ale po rajdzie Hyperionem nie będziecie mieć wątpliwości, że było warto. Dzieci do lat 3 wchodzą za złotówkę (dla najmłodszych i troche starszych uczestników w Energylandii stworzono strefę familijną, waterpark i Bajkolandię z postaciami z kreskówek), te o wzroście poniżej 140 cm za 69 zł, a dorośli za całodzienny bilet zapłacą 119 zł. Zobaczcie nasze wrażenia z przedpremierowej jazdy!

ZOBACZ TAKŻE: 10 najlepszych hoteli na świecie, w których musicie zatrzymać się podczas wakacji! >>>