Kilka dni temu Naomi Osaka ogłosiła, że nie zagra w tegorocznym turnieju Australian Open i chyba właśnie poznałyśmy powód tej decyzji. Była liderka rankingu WTA poinformowała, że już niebawem zostanie mamą po raz pierwszy. Opublikowała zdjęcie USG na swoich oficjalnych profilach w mediach społecznościowych, w tym na Instagramie i Twitterze, a także zapowiedziała, kiedy wróci na kort. Oto wszystko, co wiemy na ten temat.

Naomi Osaka jest w ciąży

Nie mogę doczekać się powrotu na kort, tutaj mały update na 2023 rok – napisała Naomi Osaka pod zdjęciem, które zostało wykonane podczas badania USG. Co więcej, opublikowała oświadczenie w językach angielskim i japońskim, gdzie napisała, że ostatnie lata były bardzo interesujące, a kilka miesięcy bez sportu sprawiło, że zyskała nową perspektywę. Wie, że jeszcze wiele przed nią. 25-latka nie może doczekać się momentu, w którym jej dziecko obejrzy jej mecz i powie to moja mama. 

Ostatnie lata były co najmniej interesujące, ale wydaje mi się, że te najtrudniejsze momenty mogą być najzabawniejsze. Te kilka miesięcy bez sportu sprawiły, że na nowo pokochałam i doceniłam dyscyplinę, której poświęciłam swoje życie – napisała Naomi Osaka w mediach społecznościowych. – Wiem, że życie jest krótkie, nic nie jest pewne, a każdy dzień to nowe błogosławieństwo i przygoda. Jeszcze wiele przede mną. Nie mogę doczekać się momentu, w którym moje dziecko obejrzy jeden z moich meczów i powie komuś „to moja mama” haha – kontynuowała.

Japońska tenisistka zostanie mamą po raz pierwszy. Niestety na razie nie wiadomo, w który to miesiąc ciąży, a co za tym idzie: kiedy maleństwo przyjdzie na świat. Nieznane są również takie szczegóły jak płeć czy imię, jakie wybrała wraz ze swoim partnerem. Ojcem dziecka jest Cordae, czyli amerykański raper, piosenkarz oraz autor tekstów. 

Warto dodać, że z opublikowanego postu wynika, że Naomi Osaka powróci na kort w 2024 roku. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez (@naomiosaka)

Naomi Osaka i Cordae – historia związku

Naomi Osaka i Cordae zaczęli się spotykać w 2019 roku. Co ciekawe, raper przyznał w rozmowie z „GQ”, że przed związkiem z japońską gwiazdą tenisa ziemnego nie miał pojęcia o tym sporcie. Znał tylko siostry Williams, ponieważ są częścią amerykańskiej kultury. Sportowczyni oraz muzyk raczej nie komentują swojego związku w mediach, poza tym rzadko pojawiają się razem na wydarzeniach branżowych. Natomiast w 2021 roku wzięli udział w Met Gali. Przypomnijmy, że tenisistka współprowadziła to wydarzenie. Na początku 2023 roku dowiedziałyśmy się, że Naomi Osaka i Cordae spodziewają się pierwszego dziecka. Jeśli przyszli rodzice ujawnią kolejne szczegóły na ten temat, na pewno was o tym poinformujemy.