Magazyn Forbes co roku przygotowuje ranking najlepiej zarabiających sportowców na świecie. Wiemy już, że w tym roku w zestawieniu, które poznamy za kila dni, padł historyczny wynik. Drugą dwudziestkę podsumowania zamyka 22-letnia Naomi Osaka, najpopularniejsza dziś sportsmenka w Japonii, ojczyźnie matki (ojciec pochodzi z Haiti). Osaka wychowała się w Stanach Zjednoczonych, gdzie dziś mieszka oraz trenuje. I właśnie stała się lepiej opłacana niż jej starsza koleżanka po fachu, Serena Williams, która w zestawieniu jest 33.

Magazyn Forbes uplasował Naomi na 29. miejscu z majątkiem wartym 37,4 mln dolarów. To najlepszy wynik w historii rankingu, jeśli chodzi o kobiety w sporcie i o 1,4 miliona więcej niż przez ostatnie 12 miesięcy zarobiła Serena Williams. Ostani raz rekordowy wynik odnotowała Maria Sharapova w 2015 roku. Zarobiła wówczas niespełna 30 miliony dolarów. Podsumowanie obejmuje 2019 rok, więc bardzo możliwe, że w przyszłym roku majątek Naomi będzie jeszcze większy. Młoda tenisistka jest bowiem faworytką Igrzysk Olimpijskich w Tokio, które z powodu pandemii koronawirusa przeniesiono na 2021 rok.

Serena Williams przypłaciła decyzję o urodzeniu dziecka karierą? >>>

Naomi Osaka do tej pory wygrała dwa wielkoszlemowe turnieje, czyli US Open 2018 i Australian Open 2019. Poza tym dwukrotnie dotarła na sam szczyt rankingu WTA, czego nie udało się wcześniej żadnej innej tenisistce z Azji. Obecnie Osaka jest 10, tuż Sereną Williams.

Mimo historycznego wyczynu Naomi i sporych zarobków różnice między tym, ile zarabiają w sporcie kobiety, a ile mężczyźni są porażające. Wystarczy spojrzeć na miejsca, na których widnieją nazwiska tenisistek. O tym, kto znalazła się w czołówce i ile jest wart dowiemy się wkrótce, ale dla porównania warto przywołać zeszłoroczne dane. Najlepiej zarabiającym sportowcem był piłkarz Lionel Messi z majątkiem oszacowanym na 127 milionów dolarów. Wspomniana już Serena Williams była 63…

Sprawdź, ile zarabiałabyś jako mężczyzna >>>