Informację o tym, że w pierwszej połowie 2021 roku HBO GO w Europie przekształci się w HBO Max,  podał w kwietniu 2020 roku na konferencji Web Summit szef platformy, Andy Forsell. Zakomunikował wówczas, że HBO Max trafi do 190 krajów, w tym do Polski. Od tego momentu fanki i fani dobrych filmów i seriali wyczekiwali premiery serwisu, który po debiucie w 2020 roku w USA w w Stanach Zjednoczonych z miejsca podbił serca widzek i widzek platform streamingowych. Serwis następnie został uruchomiony w  Ameryce Łacińskiej - i to sukces w tej części świata spowodował opóźnienie pojawienia się HBO Max w Europie.

HBO Max w Polsce

Kiedy już zaczynaliśmy wątpić, że kiedykolwiek dostąpimy tego „zaszczytu”, 19 stycznia, w czwartek wieczorem, na polskiej podstronie serwisu streamingowego HBO Max pojawiła się informacja, która z miejsca wywołała olbrzymie poruszenie. Komunikat głosił:

HBO Max przybywa 8 marca! Przygotujcie się na zupełnie nowe doświadczenie streamingu (ang. HBO Max Arrives March 8! Prepare for a totally new streaming experience).


Niedługo potem wiadomość zdjęto z platformy i nie potwierdzono oficjalnej daty startu. Co bystrzejsi zrobili zrzuty ekranowe z wiadomością potwierdzającą wcześniejsze doniesienia o możliwej dacie uruchomienia HBO Max w Polsce (Warner Media informowało w ubiegłym roku, że kraje takie jak Słowacja, Czechy czy Polska mogą się spodziewać serwisu w 2022 roku). I wkrótce potem - ku radości milionów - oficjalnie zakomunikowano, że rzeczywiście serwis ruszy w kraju nad Wisłą w Dzień Kobiet. 

HBO Max vs. HBO GO

Nowy serwis streamingowy Warner Media, który zastąpił HBO GO, ma ofertę znacznie bogatszą od tego, co proponowała ta ostatnia platforma. HBO GO, choć była lubiana przez użytkowników, miała pewne niedociągnięcia. Są nimi dość uboga biblioteka i średniej jakości stream. Jej następca, HBO Max, ma zdecydowanie ciekawszą, szerszą ofertę i jakość (wśród ulepszeń są m.in. treści w rozdzielczości 4K z HDR i Dolby Vision oraz Dolby Atmos Audio). 

HBO Max - oferta

Stanowi też silną konkurencję dla Netflixa, ponieważ ma na wyłączność tytuły wytwórni i stacji takich jak Warner Bros. i Warner Television; do tego oczywiście dochodzą oryginalne produkcje spod znaku HBO. Hity kinowe trafiają na platformę niemal tuż po premierze na wielkim ekranie. Biorąc pod uwagę to, że jeden z największych producentów i dystrybutorów filmowych na świecie jest odpowiedzialny za takie produkcje jak: „Batman”, „Fantastyczne Zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a”, „Black Adam”, „The Flash”, sami i same rozumiecie, jak bardzo zmieni to nasze życie kulturalne.

HBO Max - cena. Czy warto?

Dostęp do platformy HBO Max będzie kosztował 29,99 zł miesięcznie lub 19,99 zł miesięcznie w przypadku osób, które zdecydują się na subskrypcję do końca marca (osoby, które subskrybują HBO GO, zostaną automatycznie użytkownikami HBO Max). Osoby, które do końca marca zdecydują się na subskrypcję, mogą liczyć na bezterminową zniżkę w wysokości 33 procent. Oznacza to obniżenie ceny abonamentu HBO Max z 29,99 na 19,99 zł. W tej cenie platforma oferuje dostęp na 3 urządzeniach jednocześnie i obsługę 5 profili użytkowników.

Jest to zatem bardzo nęcąca i korzystna finansowo oferta. Warunkiem jest zachowanie ciągłości subskrypcji HBO Max. Jeżeli po kilku miesiącach zdecydujesz się na przerwę od płacenia abonamentu, a później postanowisz wrócić na platformę, będzie cię obowiązywać cena regularna.

Zobacz także:

HBO Max: premiery na start

Wśród gorących nowości, którymi polskie użytkowniczki i polskich użytkowników przywitała platforma HBO Max, są następujące pozycje:

„Diuna” – głośna saga z plejadą gollywoodzkich gwiazd o międzygalaktycznym wojowniku Paulu Atrydzie (Timothée Chalamet) i jego mesjanistycznym powołaniu. Bohater prowadzi wojowników przeciwko złemu baronowi i próbuje zniszczyć galaktyczny handel „przyprawą”.

 

„Matrix Zmartwychwstania” –czwarta część serii filmowej Matrix w reżyserii Lany Wachowski;. Neo znów musi podążyć za białym królikiem, żeby dowiedzieć się, czy jego rzeczywistość jest realna, czy wykreowana. Bohater zna swój cel, ale nie wie, że Matrix jest silniejszy i bardziej niebiezpieczny niż kiedykolwiek wcześniej.
 


„Kimi” – najnowszy thriller nagrodzonego Oscarem Stevena Soderbergha z Zoë Kravitz w roli głównej. Cierpiąca na agorafobię kobieta odkrywa nagranie brutalnego przestępstwa i próbuje zgłosić to swoim przełożonym. Aby zbadać sprawę, będzie musiała opuścić swoje mieszkanie.
 


„Station Eleven” – oryginalna produkcja HBO Max. Serial z Mackenzie Davis  oparty na bestsellerowej powieści Emily St. John Mandel o tym samym tytule. Postapokaliptyczna saga to opowieść o grupie osób, które przeżyły pandemię śmiercionośnej grypę. Ocalali  próbują odbudować świat i wyobrazić sobie go na nowo, zachowując to, co najlepsze z tego, co zostało utracone.
 


„Stworzona do miłości” – oryginalna produkcja HBO Ma. Serial z gatunku rom-com z Cristin Milioti w roli głównej. Po 10 latach przemocowego małżeństwa z milionerem z branży nowych technologii, trzydziestokilkuletnia Hazel Green postanawia zostawić swojego męża. Niedługo potem okazuje się, że mąż wszczepił jej do mózgu czip, który monitoruje wszystkie jej zachowania.
 

 

„King Richard: Zwycięska rodzina” - opowieść o Richardzie Williamsie, niezrażającym się problemami ojcu, który wychował dwie najbardziej utalentowane sportsmenki wszechczasów - Venus i Serenę - i zmienił oblicze tenisa.

 

„Komediantki” - wyprodukowany przez HBO Max serial z Jean Smart w jednej z ról głównych. Zgłębia tajniki relacji, która zawiązuje się pomiędzy Deborah Vance, legendarną komiczką z Las Vegas, a 25-letnią roszczeniową dziewczyną wyrzuconą poza nawias.