W zeszłym roku w maju w Stanach Zjednoczonych premierę miał następca HBO Go – HBO Max. Kolejnym rynkiem, na którym pojawiła się platforma była Ameryka Łacińska. I to właśnie sukces w tej części świata spowolnił pojawienie się HBO Max w Europie. Konkurencja dla Netflixa jest duża, ponieważ najprawdopodobniej na wyłączność będzie mieć tytuły wytwórni i stacji, takich jak: Warner Bros., Warner Television, Studio Ghibli, Adult Swim, TNT, TCM, The CW, DC Entertainment, Cartoon Network. Do tego oczywiście dochodzą oryginalne produkcje spod znaku HBO.

HBO Max vs. HBO Go

HBO Go to platforma znana i lubiana, chociaż ma pewne niedociągnięcia. Są nimi dość uboga biblioteka i średniej jakości stream. Kolejna odsłona – HBO Max to zdecydowanie lepsza oferta i jakość. Zaraz po premierach kinowych zaoferuje najbardziej wyczekiwane filmy. Wśród „Mission Impossible 7” czy zbliżająca się cześć nowego Bonda! Oprócz superprodukcji będziemy mogli obejrzeć cudowne „Zwariowane Melodie”. Już nie możemy się doczekać! Do tego trzeba dołączyć jeszcze topowe, oryginalne tytuły HBO i oczywiście masę seriali. Na co jeszcze możemy liczyć?

HBO Max – „Plotkara”, „Godzilla vs. Kong” i inne tytuły

Tak, dobrze przeczytałyście i przeczytaliście. Na HBO Max obejrzymy uwielbianą „Plotkarę”, której na tę chwilę nie można oglądać w Polsce. Ale to nie koniec. Pojawi się także jej reboot! Z filmów, najbardziej upragnionym będzie kosmiczna „Diuna” z Zendayą i Timothée Chalametem w rolach głównych (widziałyście i widzieliście, jak ta dwójka fantastycznie zaprezentowała się podczas premiery na festiwalu w Wenecji?). Pozostając w klimacie sci-fi i fantasy, innym tytułem, na który czekamy jest epicki „Demimonde”. Do puli dokładamy jeszcze „Ostatniego Mohikanina”, „Godzillę vs. Konga”, „Hacks”, i „Aquamana”.

Kiedy wejdzie do Polski HBO Max?

Sprawa jest dość złożona, ponieważ ogromny sukces serwisu w Ameryce Łacińskiej spowolnił wejście HBO Max na rynek europejski, które miało nastąpić jeszcze w tym roku. Udoskonalenie platformy ma zapewnić najwyższy poziom rozrywki dla wymagających odbiorców ze Starego Kontynentu. Serwis wystartuje jeszcze jesienią tego roku, ale na razie tylko dla Hiszpanii i krajów skandynawskich. U nas oraz w Portugalii i pozostałej części Europy Środkowej i Wschodniej ma pojawić się na początku 2022 roku. O wszelkich aktualizacjach będziemy was informować na bieżąco.