Kolejny fashion week za nami. Tym razem przeniosłyśmy się do Londynu i to właśnie na modzie ulicznej z tego miasta skupimy swój wzrok. Musimy przyznać, że fashionistki, które pojawiły się w stolicy Anglii naprawdę dały radę - dziewczyny pokazały pazur! Mega odważne, charakterystyczne stylizacje są skontrastowane z tymi klasycznymi w stylu angielskiej lady. Te streetowe kontrasty sprawiły, że miasto nabrało nietuzinkowego charakteru, pokazało swoją otwartość i tolerancję na różnorodność.

ZOBACZ TAKŻE: Królowa Elżbieta II zasiadła w pierwszym rzędzie na pokazie London Fashion Week i wcale nie chodziło tylko o modę

Jednak mimo tylu totalnie różniących się od siebie outfitów, możemy znaleźć kilka elementów łączących ze sobą te streetstylowe stylówki. Pierwszym z nich jest na pewno kolor – poza totalnie klasycznymi czernią, bielą i nude, dominują: ostra czerwień, delikatny błękit i przeróżne odcienie żółtego - zaczynając od tego pastelowego, aż po musztardowy. Fashionistki podczas London Fashion Week szczególnie upodobały sobie także marynarki i damskie garnitury, czyli zdecydowanie postanowiły na elegancję (w wydaniu mniej lub bardziej sportowym). Natomiast typowa angielska pogoda zafundowała nam przegląd najpiękniejszych płaszczy o różnych krojach, wzorach i fasonach – na pewno znajdziecie tam jakiś, który idealnie wpisze się w wasz gust.

Sprawdźcie naszą galerię i zainspirujcie się modą uliczną prosto z Londynu!