Biżuteria jest w stanie całkowicie odmienić charakter całej stylizacji. Można powiedzieć, że w wielu przypadkach to kropką nad i. Tym razem przyjrzymy się konkretnie naszyjnikom, które sprawdzą się nie tylko w zestawach na jesień-zimę 2022/2023, ale również w kolejnych latach, bo każdy z nich to uniwersalna błyskotka, która będzie cieszyć oko niezależnie od zmieniających się trendów. Teraz idealnym tłem dla każdego z nich mogą być puchate pulowery, mięsiste golfy czy po prostu dzianinowe bluzy. Latem za to z powodzeniem ozdobią inne stroje adekwatne nie tylko do pogody, ale wedle uznania do naszego indywidualnego stylu lub bieżących trendów.

Naszyjnik z nowej kolekcji – Zawieszka

Okazała zawieszka to bardzo prosty sposób, żeby podkreślić nasze zamiłowanie do biżuterii. Duża ozdoba będzie się rzucać w oczy w każdym zestawie. Dobrze zatem postawić na uniwersalny wzór, który sprawdzi się niezależnie od pory roku i zmian, które zajdą w naszej szafie. Jednym z takich motywów, który zawsze świetnie wygląda, jest słońce. To nie tylko symbol płodności i dawania życia, bo wiąże się także z optymizmem, szczęściem i radością, więc tym czego w życiu powinniśmy mieć jak najwięcej. Dodatkowo naszyjnik ze słońcem, który zwrócił naszą uwagę powala na spersonalizowanie go pod siebie. Wszystko dzięki opcji wyboru litery, która będzie towarzyszyła tej rozpromienionej zawieszce.

Naszyjnik z nowej kolekcji – Medalion

W ostatnich sezonach trendy biżuteryjne dość często skłaniały się ku różnym odsłonom medalionów. Okrągłe zawieszki to dla projektantów i projektantek ogromne pole do popisu. Można je bowiem nie tylko stylizować na stare monety, ale tak naprawdę ozdabiać zupełnie dowolnie w zgodzie z własną wizją. Nas szczególnie zainteresował motyw wilka. Po pierwsze już sam design był miły dla oka, ale kluczowa tak naprawdę okazała jego symbolika. Wilk to przewodnictwo i ochrona. Jego obecność wzmacnia pewność siebie, co może okazać się bardzo dużym plusem w życiu codziennym. Jeżeli szukasz błyskotki, za którą kryje się magiczna moc, to podobizna tego zwierzęcia będzie strzałem w dziesiątkę.

Naszyjnik z nowej kolekcji – Łańcuch

Łańcuch to jeden z tych naszyjników, który można znaleźć w niemal każdej szkatułce z biżuterią. Nawet jeżeli nie jest noszony solo, to pozwala na eksponowanie rozmaitych zawieszek. W takim przypadku kluczowa jest wielkość ogniw, która pozwala na ewentualne założenie takiej ozdoby. Niektóre łańcuszki czy łańcuchy powstają jednak jedynie z myślą o tym, że będą zdobić stylizację w pojedynkę. Właśnie taki model wpadł nam w oko w zakładce z nowościami jednej z polskich marek. Duże, efektowne, nieregularne ogniwa sprawiają, że nic więcej mu nie potrzeba do tego, żeby zachwycał.

Naszyjnik z nowej kolekcji – Perły

Perły, które przed laty wylansowała Coco Chanel, teraz towarzyszą nam w każdym sezonie. Żeby nigdy nam się nie znudziły, to projektanci i projektantki biżuterii stale serwują nam je w nowych odsłonach. Nie tylko wydłużają sznury korali do naszyjników, które można opleść kilka razy wokół szyi lub skracają do dopasowanych chokerów. Coraz częściej perły pojawiają się w sąsiedztwie innych tworzyw. Towarzyszą im łańcuszki, szklane korale lub kamienie. Wykluczone nie są także zawieszki dodane do naszyjników z perłami. Naszą uwagę przykuł choker z pszczołą. Perły same w sobie pogłębiają poczucie własnej wartości i samoakceptację. Wspomniany owad natomiast odnosi na się do skupienia na tym, co jest tu i teraz. Jeżeli zatem myślami nie zamierzasz latać z kwiatka na kwiatek i wolisz mocno stąpać po ziemi, to taki naszyjnik świetnie to podkreśli.

Naszyjnik z nowej kolekcji – Kamień

Ciekawą opcją na ozdobienie biżuterii mogą być kamienie. W grę wchodzą nie tylko te szlachetne z wyższej półki. Obok diamentów, szmaragdów, szafirów i rubinów są także kamienie półszlachetne, które mogą nie tylko cieszyć oko, ale również być talizmanami. Za większością z nich kryją się bowiem rozmaite moce i znaczenia. Nam w oko wpadł naszyjnik z dendrytem, który jest nazywany kamieniem obrazkowym. Każdy z nich to niepowtarzalne dzieło matki natury. Kamień pokrywają krystaliczne inkluzje przypominające rozgałęziające się drzewa i liście paproci. Biżuteria z dendrytem symbolizuje wzrost i przemianę. Będzie zatem idealnym dodatkiem dla wszystkich, którzy potrzebują wsparcia w zmianach.

 

Zobacz także: