Naszyjniki-łańcuchy – Biżuteryjny trend na lato 2021

Trend, który w latach 80. zainicjowali amerykańscy raperzy, w ostatnich latach przeżywa prawdziwy renesans popularności. Oczywiście w odmienionym wydaniu, bo przez ten czas przeszedł niemałą ewolucję (jak to w modzie zazwyczaj bywa). Łańcuchy na szyję, bo właśnie o nich mowa, nie są już tak toporne i ostentacyjne – nabrały elegancji i subtelności, mimo że w dalszym ciągu przyjmują rozmiary XXL. 

Z powodzeniem można założyć je jednak nie tylko do T-shirtu oversize (jak mieli w zwyczaju hip-hopowcy), ale i do marynarki. A także do swetra. Tak robi między innymi Rosie Huntington-Whiteley, która od kilku sezonów już jest wierną fanką trendu. W swojej szafie ma szczególnie dużo naszyjników-łańcuchów w złotym kolorze. I nie są to łańcuchy bardzo długie – wręcz przeciwnie, najczęściej leżą tuż przy szyi. Ale i tak robią wrażenie, bo ich ogniwa są naprawdę imponujących rozmiarów. Dlatego nie znoszą konkurencji. Są gwiazdą samą w sobie.

Choć naszyjniki w kształcie łańcucha nie są nowością, bo fashionistki noszą je już co najmniej od dwóch lat, to właśnie one należą do  najmodniejszej biżuterii na wiosnę-lato 2021. Na największych światowych wybiegach lansowali je: Victoria Beckham, Paco Rabbane, Maryling, Chanel, Isabel Marant i... można by wymieniać jeszcze długo. Nie tylko złote czy srebrne jak te, które upodobała sobie Rosie Huntington-Whiteley, ale i z plastiku. Transparentnego lub w neonowych kolorach. A także zdobione perłami, muszlami lub kamieniami szlachetnymi (i ich imitacją).

Nie tylko naszyjniki, czyli bransoletki, pierścionki i kolczyki z łańcuchem w roli głównej

W tym sezonie projektanci poszli zresztą jeszcze o krok dalej, bo na wybiegach łańcuchy lansowali nie tylko w formie naszyjników (do czego zdążyliśmy się już przyzwyczaić), ale i innej biżuterii: bransoletek – zarówno na nadgarstek jak i na kostkę, kolczyków, a nawet pierścionków. A w ich ślad poszły popularne marki jubilerskie i sieciówki. Dlatego też mamy w czym wybierać!