Biżuteria to z założenia droższy elementy garderoby, który kojarzy się z luksusem. Obok naturalnych pereł, brylantów i innych kamieni szlachetnych w towarzystwie chociażby złota, istnieje wiele alternatyw, które pozwalają uszczknąć trochę z tych dodatków zarezerwowanych dla nielicznych i to bez uszczerbku dla portfela. Sztuczne perły, pozłacane srebro, kryształy wyglądające jak kamienie szlachetne, które jeszcze idą w parze z dobrym designem, wcale nie muszą kosztować majątku. Nasza dzisiejsza górna granica to 300 złotych, ale znaleźliśmy też wiele sporo tańszych propozycji, które do złudzenia przypominają biżuterię, za którą w dobrych salonach jubilerskich trzeba zapłacić majątek. Poniżej czeka aż 8 dowodów na to, że naszyjniki mogą wyglądać na droższe, niż są w rzeczywistości. Wszystkie ozdobią wiele stylizacji na różne okazje i będą mogły zostać w szkatułce na biżuterię już na zawsze, bo nie ma szans, żeby któryś z nich wyszedł z mody. Zupełnie jak biżuteria od najlepszych jubilerów i jubilerek.

Naszyjniki mogą wyglądać na droższe – Designerski naszyjnik

Ciekawy design to podstawa. Wystarczy dobry pomysł, który odróżnia biżuterię od typowych modeli i od razu nowa ozdoba nie wydaje się zwyczajna. To podbija nie tylko jej wartość estetyczną. Taki naszyjnik może od razu dawać wrażenie droższego, choć wcale nie musi kosztować majątku. Tego typu błystki można znaleźć chociażby w sieciówkach, które podpatrują wybiegowe modele i się nimi inspirują. Marki jubilerskie tworzą też tańsze odsłony swoich projektów z wyższej półki. Opcji jest zatem kilka.

Naszyjniki mogą wyglądać na droższe – Perły

Sznur pereł prezentuje się wytwornie i luksusowo. Biżuteria wylansowana przez Coco Chanel i jednocześnie jeden z ulubionych naszyjników Francuzek na szczęście nie musi kosztować fortuny. Sztuczne perły do złudzenia przypominają te prawdziwe, a można je kupić za niewielki ułamek ich ceny. Dzięki temu każdy może pozwolić sobie na naszyjnik, który na pierwszy rzut oka wygląda na bardzo drogi.

Naszyjniki mogą wyglądać na droższe – Amulet

Wartość sentymentalna często przewyższa względy finansowe. Jeżeli biżuterię traktujemy jako swój amulet, to można powiedzieć, że jest bezcenna. Wystarczy zatem znaleźć wyjątkowy medalion, za którym będzie kryło się większe znaczenie. Marki biżuteryjne oferują gotowe modele dedykowane konkretnym kwestiom, ale na tym wcale nie koniec. Takie znaczenie można nadać dowolnemu naszyjnikowi, który jest dla nas z jakiś powodów wyjątkowy.

Naszyjniki mogą wyglądać na droższe – Naszyjnik z kamieniem

Diamenty, szmaragdy, szafiry i rubiny sprawiają, że wartość biżuterii mocno wzrasta. Nawet niewielki kamyczek może kosztować mnóstwo pieniędzy. Alternatywą dla drogich błyskotek mogą być na szczęście kryształki lub nawet kolorowe szkiełka, które do złudzenia przypominają kamienie szlachetne. Ich obecność w naszyjniku od razu sprawia, że na pierwszy rzut oka wydaje się drogi.

Naszyjniki mogą wyglądać na droższe – Spersonalizowany naszyjnik

Personalizowane przedmioty od razu wydają się bardziej wyjątkowe, a to podbija także ich wartość. Często jednak nie trzeba wydać majątku, żeby mieć coś skrojonego pod siebie. Naszyjnik z literą to najlepszy przykład. Zawieszka z naszym inicjałem, wyjątkowej dla nas osoby lub o jeszcze innym znaczeniu, sprawi, że zyskamy coś niezwykłego. Ta wartość może nie mieć przeliczenia na złotówki.

Naszyjniki mogą wyglądać na droższe – Naszyjnik vintage

Stara biżuteria z historią nie kojarzy się z tanimi modelami z sieciówki. Tu mamy na myśli ręczną robotę i najlepsze materiały. Z tego powodu naszyjnik vintage to jedna z ozdób, które wyglądają na drogie. Sposobów na znalezienie ideału może być kilka. Pchle targi, portale z ogłoszeniami czy nawet media społecznościowe pozwalają na zakup prawdziwych perełek vintage z drugiej ręki. Często także w okazyjnych cenach. Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby sięgnąć po naszyjnik, który będzie wyglądał na stary. W ostatnim czasie popularne są chociażby medaliony stylizowane na starodawne monety.

Zobacz także:

Naszyjniki mogą wyglądać na droższe – Naszyjnik z zawieszką

Prosty łańcuszek może zdobić wyjątkowa zawieszka. To często właśnie ona nadaje wartości całemu naszyjnikowi. Ciekawy kształt, wykorzystane w niej kamienie lub inne ozdoby sprawiają, że biżuteria wygląda na bardziej kosztowną. Nie oznacza to na szczęście, że musi tak rzeczywiście być. Srebrne i pozłacane zawieszki potrafią robić takie same wrażenie, jak modele z kolekcji domów mody i od najlepszych jubilerów i jubilerek.

Naszyjniki mogą wyglądać na droższe – Łańcuch

Złoty łańcuszek, zwłaszcza taki z większymi ogniwami, to kolejny model biżuterii, który nie wygląda na tani. Na szczęście obok szczerozłotych naszyjników mamy do dyspozycji pozłacane wersje, które są dużo tańsze. Dzięki nim naszą szyję może ozdobić upragniona biżuteria, a oszczędności wcale nie zostaną mocno nadszarpnięte.