Polska wokalistka, której sławę przyniosły takie przeboje jak choćby „Bądź duży”, „Error” czy „Spokój” od kilku sezonów uprawia aktywnie kolarstwo. Parę dni temu wyruszyła do Włoch, by wraz z zawodowczyniami, jak i amatorkami wziąć udział w niecodziennej kolarskiej przygodzie.

Natalia Nykiel rozwija kolarską pasję i bierze udział w 700-kilometrowym rajdzie rowerowym

Artystka na swoim instagramowym koncie dzieli się od pewnego czasu nie tylko swoimi zawodowymi dokonaniami, lecz także zaraża obserwujące ją osoby pasją do sportu. W jednym z postów pochwaliła się na przykład udziałem w półmaratonie. Jednak Natalia przede wszystkim skupia się w ostatnim czasie na kolarstwie.

 

Kilka dni temu poinformowała w sieci, że jako jedna z 50 kobiet z całego świata została wybrana do udziału w Torino Nice Rally organizowanym przez aplikację Komoot. W rajdzie biorą udział amatorki, ale i takie osoby jak Lael Wilcox – wymiataczka ultramaratonowa.

Dziewczyny wyruszyły w zeszłym tygodniu z Turynu we Włoszech i mają do pokonania 700-kilometrową trudną trasę mieszaną (szutrowo-asfaltową), która wiedzie przez Alpy do Nicei we Francji! Wow! Tu nie ma miejsca na idealne sceniczne kreacje i makijaż, tu jest wysiłek, okupiony potem, czasem też łzami. Uczestniczki mają ze sobą tylko to, co są w stanie zmieścić na rowerach i na bieżąco szukają noclegów itp.

Natalia w miarę możliwości relacjonuje na swoim Instagramie przebieg rajdu i to, jak pokonuje swoje słabości i sprawdza się w trudnych warunkach. Wokalistka w weekend w relacji na InstaStories przyznała też, że między uczestniczkami absolutnie nie ma rywalizacji, a trudne odcinki trasy udaje im się pokonać dzięki siostrzeńskiej współpracy.

Trzymamy kciuki za Natalię i mamy nadzieję, że dojedzie szczęśliwie do mety w Nicei!

Natalia Nykiel – kariera

Przy okazji przypomnijmy, że Natalia Nykiel to nie tylko wokalistka, lecz także autorka tekstów. Na swoim koncie ma albumy: „Lupus Electro”, „Discordię” i „Regnum” oraz epkę Origo, za którą otrzymała Fryderyka 2020 w kategorii Album Roku. Natalia w wieku 18 lat wzięła udział w 3. edycji muzycznego show „The Voice of Poland” (trafiła do drużyny Patrycji Markowskiej) i doszła do finału. Pracę na scenie łączyła ze studiami. Warto wiedzieć, że jest nie tylko absolwentką Kulturoznawstwa Ameryki Łacińskiej i Karaibów, lecz także Inżynierii Środowiska. Natalia Nykiel została Kobietą Roku Glamour w 2017 roku.