Choć trudno jest w to uwierzyć, od debiutu Natalii Nykiel na polskiej estradzie minie w przyszłym roku już dziesięć lat. Swoje pierwsze kroki na dużej scenie stawiała jako uczestniczka drugiej edycji telewizyjnego show „The Voice of Poland”. Choć nie udało jej się wygrać programu, to dziś ma już na swoim koncie trzy płyty studyjne, EP-kę nagrodzoną Fryderykiem, siedem tras koncertowych, duet z Jaredem Leto i... dwa dyplomy ukończenia studiów wyższych. Ambitna i zdolna 27-latka zaprezentowała nam w połowie lutego swoje najnowsze muzyczne dziecko – album „Regnum” z przebojami „P.R.I.D.E.”, „Atlantyk” i „Epoka X”. Jako baczni obserwatorzy poczynań Natalii nie mogliśmy nie zapytać jej, dlaczego wraz z rozpoczęciem nowej, artystycznej ery skasowała swoje wszystkie dotychczasowe posty na Instagramie.

„Regnum” jest mocnym uderzeniem w moim życiu. Opowiada o takim trudnym i ciekawym czasie. Miałam potrzebę odcięcia się, także w social mediach, od starszych rzeczy i skupienia się tylko na tym. Czuję, że jest to takie wejście w nowy etap w moim życiu - wyjaśnia.

Natalia Nykiel o nowej płycie „Regnum” i zmianach w swoim życiu

Autorka hitu „Bądź duży” przyznała, że ten album, bardziej niż jakikolwiek dotychczasowy projekt, uświadomił jej, jak ważna jest dla niej różnorodność, zarówno w muzyce, jak i w życiu prywatnym.

Nie zamykajcie mnie w jednej szufladzie z elektropopem, bo mam w sobie o wiele więcej ciekawości i potencjału, który chciałabym wykorzystać - apeluje do swoich wiernych słuchaczy.

Eklektyczność to jestem po prostu cała ja - podkreśla.

Nasza gościni nie ukrywa, że jedną z głównych inspiracji dla powstania utworów z „Regnum” była psychoterapia, która pozwoliła jej przetrwać kryzys i skonfrontować się ze swoimi demonami.

Sięgałam do przeróżnych rzeczy w swojej głowie, o których wcześniej nie mówiłam. To było bardzo uwalniające - zdradziła nam artystka.

Tym, którzy pytają ją o to, kiedy powróci dawna Natalia i nagra znów kawałek w stylu „Error”, odpowiada krótko i dosadnie: „To se ne vrati”. Przy okazji wyjaśnia, że ewolucja jej stylu, zarówno tego muzycznego, jak i osobistego, to najzwyczajniej w świecie efekt dojrzewania.

Mam poczucie, że pierwszy raz w życiu czuję się dorosłą, dojrzałą kobietą - zdradza.

Żyjemy w takim świecie, gdzie od wszystkich się oczekuje czegoś i ja mam trochę tego dosyć - dodaje.

Natalia Nykiel w podcaście Glamour Sound On

Jak doszło do jej wymarzonej współpracy z Piotrem Roguckim? Czy czuje się ikoną społeczności LGBTQ? Czy planuje na stałe wyjechać z Polski? Co jej ścisły, matematyczny umysł wyczytał w gwiazdach? Odpowiedzi na te i inne pytania usłyszycie w najnowszym odcinku naszego podcastu Glamour Sound On, którego możecie wysłuchać już teraz na Glamour.pl i Spotify.

Zobacz także: