Natalia Szroeder rozpoczęła swoją estradową karierę już jako nastolatka, dzięki czemu dziś w wieku zaledwie 25 lat ma na swoim koncie całkiem pokaźną listę osiągnięć i sukcesów. Kilkanaście singli, spośród których większość podbiła listy przebojów, zwycięstwo w Tańcu z Gwiazdami, doceniony przez widzów i krytyków debiut na dużym ekranie i prowadzenie telewizyjnego show - to robi wrażenie. Ostatnio postawiła wszystko na jedną kartę i rozpoczęła zupełnie nowy, bezkompromisowy etap swojej muzycznej drogi. Sprawdźcie, co wiemy o tej utalentowanej i ambitnej artystce.

Natalia Szroeder - pochodzenie, rodzina

Natalia Szroeder przyszła na świat 20 kwietnia 1995 roku w Bytowie - niewielkim mieście w województwie pomorskim. Pochodzi z Kaszub i jest z tego dumna, co często podkreśla w rozmowach z dziennikarzami i fanami. Rodzina Szroederów jest bardzo dobrze znana wśród lokalnej społeczności - ma bowiem spore zasługi dla regionu. Pradziadek artystki, Antoni Szroeder, był aktywnym działaczem Związku Polaków w Niemczech. Za swoją walkę o polskość w okresie międzywojennym został w sierpniu 1939 roku wydalony w głąb Niemiec, a następnie osadzony i skazany na śmierć. Z kolei dziadek Natalii, Stanisław Szroeder, brał czynny udział w uruchomieniu Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie. Dziś pracuje tam jej ojciec - jest kierownikiem Działu Etnograficznego.

Natalka kontynuuje tradycje kaszubskie, została wychowana w duchu poszanowania dla rodziny, historii, tradycji i kultury kaszubskiej. Zawsze podkreśla, skąd pochodzi, i jest dumna z tego, kim jest - tłumaczy Jaromir Szroeder.

Natalia Szroeder ma młodszą siostrę Michalinę oraz dwóch braci, Stanisława i Melchiora. Warto wiedzieć, że rodzeństwo piosenkarki wystąpiło gościnnie w oficjalnym teledysku do jej singla Powinnam?. Piosenkarka ma też świetny kontakt ze swoją ukochaną mamą, Joanną, której poświęciła kiedyś osobny, zresztą bardzo poruszający, wpis na swoim oficjalnym profilu na Instagramie.

Mami. Superbohaterka. Miss Świata. Ekspert od spraw niewykonalnych. Cechy charakterystyczne naszej Mamity to umiejętność wydłużania doby, niezwykła siła fizyczna i psychiczna (dźwiga ciężary znacznie większe, niż przeciętny człowiek dałby radę dźwignąć), mądrość, czułość, wrażliwość, wyrozumiałość, empatia, piękno (w środku i na zewnątrz), dobroć. Kochamy Cię, Mamuniu. Wychowałaś czteroosobową armię. My w ogień za Tobą. Zawsze - napisała.

Natalia Szroeder - związek z Quebonafide

Natalia Szroeder należy do grona gwiazd, które niechętnie opowiadają o swoim życiu prywatnym. Piosenkarka przez długi czas nie komentowała więc pojawiających się od 2018 roku doniesień medialnych na temat swojego związku z jednym z najpopularniejszych polskich raperów, Kubą Grabowskim, znanym lepiej pod pseudonimem Quebonafide. Pierwszym wspólnym zdjęciem z ukochanym wokalistka pochwaliła się w mediach społecznościowych dopiero w lipcu 2020 roku, w dniu urodzin chłopaka.

Swego czasu w sieci sporo mówiło się o ich rzekomych zaręczynach. Wszystko przez to, że Quebo w jednym z wywiadów nazwał Natalię swoją narzeczoną. Autorka hitu Pestki jednak zdementowała te plotki. Choć dłoni Natalii nie zdobi jeszcze pierścionek zaręczynowy, to gwiazda nie ukrywa, że ma wobec swojego partnera poważne zamiary.

Zobacz także:

Wydaje mi się, że ktoś jak tak długo jest razem... Nie myślę nigdy krótkodystansowo o związkach. Jak się z kimś zwiążę, to tylko myśląc, że to tylko miłość na wieki. Jestem bardzo romantyczna - wyjaśniła w ubiegłym roku w rozmowie z portalem WP.

Natalia Szroeder - piosenki, kariera telewizyjna, film

Pomimo swojego młodego wieku Natalia Szroeder działa na polskim rynku muzycznym już od ponad dziesięciu lat. Debiutancki album piosenkarki pt. Natinterpretacje ukazał się w 2016 roku. Znalazły się na nim hity Lustra, Domek z kart, Powietrze Zamienię Cię.

W 2017 roku Natalia przyjęła propozycję od stacji Polsat i razem z Janem Klimentem wystąpiła w siódmej edycji programu Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami. Para dotarła do ścisłego finału, w którym pokonała Iwonę Cichosz i Stefano Terrazzino. Za zwycięstwo w show otrzymała Kryształową Kulę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 100 tysięcy złotych.

W styczniu 2018 roku zapowiedziała rozpoczęcie prac nad swoim drugim krążkiem o roboczej nazwie Prosto, który zwiastowały utwory Parasole, Nie oglądam się i Nie mów nic. Ostatecznie jednak projekt nie ujrzał światła dziennego. Artystka postanowiła obrać nowy kierunek muzyczny, którego owocami są single Powinnam? i Połóż się tu.

W 2020 roku Natalia dała się poznać fanom od dotąd nieznanej strony - w styczniu miał premierę film sensacyjny Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa, w którym wcieliła się w rolę dziewczyny głównego bohatera (w tej roli Marcin Kowalczyk), a w marcu zadebiutowała w roli prowadzącej emitowanego w Telewizji Polsat muzycznego show The Four. Bitwa o sławę.

Jej drugi album studyjny ma ukazać się jesienią 2021 roku.


Zobacz zdjęcia Natalii Szroeder już teraz w naszej GALERII.