TVP szuka najlepszego artysty coverowego w Polsce. Już wkrótce rusza emisja polskiej wersji programu „Nation’s Best Cover Artist”. Za produkcję nowego muzycznego talent show odpowiadają eksperci z firmy Rochstar, czyli twórcy takich popularnych produkcji jak „The Voice of Poland” czy „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Zapowiada się kolejny hit? Sprawdzamy!

„Nation’s Best Cover Artist” – uczestnicy i uczestniczki

„Nation’s Best Cover Artist”. zapowiadany jest jako pierwszy program telewizyjny dla zespołów i solistów, którzy wykonują największe hity znanych gwiazd. W sieci nie brakuje komentarzy, że jest to odpowiedź TVP na emitowany od 2014 roku w Polsacie i cieszący się niegasnącą popularnością program „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

Grasz z kolegami jak Bitelsi albo Queen? Masz zespół, który zna wszystkie piosenki T.Love albo Dżemu? Śpiewasz i wyglądasz jak Billie Eilish lub Ed Sheeran? Zgłoś się do programu! - słyszymy w spocie emitowanym na kanałach publicznego nadawcy.

Uczestniczki i uczestnicy talent show będą mieli okazję nakręcić swój pierwszy profesjonalny teledysk oraz wystąpić na żywo przed publicznością w studio i milionami telewidzów.

„Nation’s Best Cover Artist” – premiera

Jak dowiadujemy się z zapowiedzi, „Nation’s Best Cover Artist” ma zadebiutować na antenie TVP na początku 2022 roku. Z nieoficjalnych informacji, które przedostały się do mediów, wynika, że emisja premierowych odcinków programu wystartuje najprawdopodobniej już w marcu.

Casting do pierwszej polskiej edycji programu  trwa. Aby się zgłosić do talent show, wystarczy wysłać maila na adres cover@rochstar.tv. Do wiadomości należy załączyć swoje zdjęcie oraz krótki film.

„Nation’s Best Cover Artist” – prowadzący

Na razie nie wiadomo, kto zostanie gospodarzem lub gospodynią show. Wiele wskazuje jednak na to, że będzie to jedna z głównych twarzy TVP, Tomasz Kammel. Prezenter nie tylko ma już duże doświadczenie w prowadzeniu podobnych formatów telewizyjnych, ale także można go usłyszeć w oficjalnej zapowiedzi show.