Kuba Szmajkowski to jedna z najbardziej obiecujących młodych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Jako solista ma na swoim koncie dopiero kilka singli, w tym nagrany w duecie z Sarą James tytułowy utwór do filmu „Czarny Młyn”. Jego profesjonalna przygoda w wielkim świecie show-biznesu trwa już jednak ładnych parę lat, a w ostatnim czasie z dnia na dzień robi się o nim coraz głośniej. Szerokim echem w mediach odbiły się zwłaszcza występy podczas ostatniego Sylwestra Marzeń z Dwójką. Internauci chwalą go za świetne wykonanie przebojów „Leave Before You Love Me” oraz „Cold Heart” w duecie z Mają Hyży. Stwierdziliśmy więc, że warto przyjrzeć mu się nieco bliżej.

Kuba Szmajkowski – ile ma lat i skąd pochodzi?

Jakub Szmajkowski (warto jednak wiedzieć, że artysta prosi, aby zwracać się do niego Kuba) urodził się 24 kwietnia 2002 roku. Jest więc zodiakalnym Bykiem i skończy w tym roku 20 lat. Pochodzi z Międzyborowa, czyli małej miejscowości w województwie mazowieckim niedaleko Żyrardowa.

Kuba Szmajkowski – „The Voice Kids”, 4Dreamers

Wykonawca utworu „Nieskończone” zaistniał na polskiej estradzie w 2018 roku, biorąc udział w pierwszej edycji polskiej wersji programu „The Voice Kids”. Podczas tzw. Przesłuchania w Ciemno Kuba zaśpiewał przebój „There's Nothing Holdin' Me Back” z repertuaru Shawna Mendesa. Jego interpretacja radiowego hitu przypadła do gustu jury – swoje fotele odwrócili wtedy wszyscy trenerzy. Zdolny piętnastolatek zdecydował, że dołączy do drużyny Dawida Kwiatkowskiego. Choć ostatecznie nie udało mu się zdobyć głównej nagrody (przypomnijmy, że premierowy sezon „The Voice Kids” wygrała Roksana Węgiel), to występ w programie znacznie ułatwił mu start na polskiej estradzie.

Owocem udziału w telewizyjnym talent show było nawiązanie współpracy z trzema innymi uczestnikami programu: Mateuszem Gędkiem, Maksem Więckowskim i Tomaszem Grzegorczykiem. Tak powstał w zasadzie jedyny w tamtym momencie polski boysband, 4Dreamers. W ciągu trzech lat chłopcy nagrali dwie studyjne płyty (obydwa albumy otrzymały nominacje do Fryderyków) oraz odbyli dwie duże trasy koncertowe po Polsce. W grudniu 2020 roku ogłosili zakończenie działalności. W ramach pożegnania z fanami wydali książkę „4Dreamers. O czterech takich co nie bali się marzyć”, w której opisano historię grupy.

Kuba Szmajkowski – Eurowizja

Kuba Szmajkowski otwarcie przyznaje, że od dawna jest miłośnikiem Eurowizji. Po raz pierwszy miał okazję zaprezentować się na eurowizyjnej scenie nieco ponad dwa lata temu, jeszcze jako członek 4Dreamers. Specjalny występ zespołu otworzył bowiem organizowaną w Gliwicach Eurowizję Junior 2019. Młody piosenkarz nie ukrywa jednak, że bardzo chciałby wziąć kiedyś udział w regularnym konkursie.

Eurowizja jest moim wielkim marzeniem i kiedyś chciałbym na niej wystąpić - powiedział w rozmowie z twórcą kanału Warjat Radek Show.

Artysta początkowo nie chciał zdradzić, czy zgłosił swój utwór do tegorocznych preselekcji. W końcu jednak ugiął się pod naciskiem fanów i pod koniec listopada potwierdził na Instagramie, że wystartował w eliminacjach. Co ciekawe, w sieci nie brakuje głosów, że to właśnie on jest jednym z głównych kandydatów, spośród których Telewizja Polska wybierze swojego reprezentanta na Eurowizję 2022 w Turynie.

Kuba Szmajkowski – Instagram, TikTok

Jak przystało na gwiazdę młodego pokolenia, Kuba Szmajkowski aktywnie udziela się w mediach społecznościowych. Jeśli chcecie być na bieżąco ze wszystkimi najważniejszymi informacjami na temat życia prywatnego i kariery wokalisty, to koniecznie zaobserwujcie jego profile w serwisach Instagram (@kubaszmajkowsky) oraz TikTok (kubaszmajkowsky).

Zobacz także:

Poniżej możecie posłuchać singla Kuby pt. „Lovesick”.