Mogłoby się zdawać, że temat seksu i udanej relacji był już badany przez wszelkiej maści specjalistów i od każdej możliwej strony. I słusznie, z tym jednak zastrzeżeniem, że wyniki badań przynoszą wnioski, które mogą zaskakiwać.

Jeśli tak jak my obstawialiście/obstawiałyście, że szczęśliwy związek przekłada się na częstsze spotkania w sypialni i przy każdym odcinku „Seksu w wielkim mieście” popadaliście/popadałyście w lekkie kompleksy (a zwłaszcza ci z was pozostający w wieloletnich relacjach), mamy dla was dobrą wiadomość. 

Naukowcy z Society for Personality and Social Psychology przebadali ponad 11 tysięcy kobiet i 14 tysięcy mężczyzn na przestrzeni 23 lat i wyciągnęli następujące wnioski: dla utrzymania relacji na poziomie zapewniającym obojgu partnerom satysfakcję i pogłębienie ich więzi wystarczy seks… raz na tydzień!

Oczywiście nadużyciem byłoby traktować te rewelacje dosłownie. Częstsze współżycie, jeśli tylko macie na takie ochotę, będzie jak najbardziej wskazane i nie ma tutaj żadnych ograniczeń, natomiast badania nie wykazują, aby bezpośrednio przekładało się ono na jakość relacji.

Są jeszcze inne badania, które warto mieć na uwadze. Naukowcy dowiedli, że poza oczywistymi korzyściami orgazm ma też zbawienny wpływ na nasz wygląd (niektóre korzyści was zaskoczą!). A co do częstotliwości spotkań - niech to pozostanie w gestii samych zainteresowanych.