Rankingu podsumowującego 2018 rok nie odmówił sobie również Netflix. Dzięki podsumowaniu jednej z najpopularniejszych platform streamingowych wiemy, jakie filmy oraz seriale dostępne w jej ofercie, były w mijającym roku najczęściej oglądane, a także jakie produkcje wciągały widzów do tego stopnia, że oglądano je bez przerwy. Jeśli chodzi o to ostatnie zjawisko, to w dobie wypożyczalni internetowych typu Netflix, określa się je miano binge-watchingu. To coś w stylu maratonu, który polega na tym, że kiedy np. na Netflixie pojawia się nowy sezon Orange Is The New Black, pochłania się go od razu, jednym ciągiem. Zdarzyło Wam się tak kiedyś? Jesteście bing-watcherami. Z jakimi tytułami można powiązać takich seryjnych oglądaczy, jeśli chodzi o ofertę Netflixa w 2018 roku? 

„Sex Education” - Netflix zapowiada serial, jakiego jeszcze nie widzieliście! Znamy datę premiery! >>>

Netflix 2018: te seriale oglądano bez przerwy! 

Podsumowanie Netflixa co prawda nie uwzględnia polskich użytkowników platformy, ale istnieje spore prawdopodobieństwo, że utożsamicie się z wynikami rankingu. Co więc znalazło się na szczycie zestawienia najchętniej oglądanych seriali z oferty Netflixa w mijającym roku? On My Block, czyli seria 10. niespełna 30-minutowych epizodów, opowiadających historię czwórki zabawnych i inteligentnych nastolatków z dość nieciekawej dzielnicy Los Angeles, którzy właśnie szykują się do rozpoczęcia liceum. Według badania, to właśnie ten serial osiągnął największy wskaźnik oglądalności, jeżeli chodzi o amerykańskich użytkowników Netflixa. Na drugim miejscu uplanował się drugi sezon dokumentalnego serialu Making a Murderer skupiającego się na dwóch mężczyznach oskarżonych o okrutną zbrodnię, której mogli wcale nie popełnić. Ostatniej miejsce na podium zajęła kontynuacja jednej z najgłośniejszych serialowych produkcji Netflixa, 13 powodów, w której poruszono tak istotne kwestie, jak choćby nadużycia seksualne czy samobójstwa wśród młodych ludzi. Pozostałe miejsca należą do Last Chance U, kolejnego dokumentalnego serialu o futbolistach z nieciekawą przeszłością, na 5. miejscu uplasował się Bodyguard, o którym mówi się, że to jedna z najlepszych brytyjskich serialowych produkcji ostatnich lat, a pozostałe pięć lokat należy do Fastest Car, The Haunting of Hill House, drugiego sezonu Ania, nie AnnaInsatiable, a także 6. serii Orange Is the New Black, będącej przedostatnim sezonem produkcji, której bohaterkami są więźniarki z Litchfield. 

Najczęściej oglądane filmy na Netflixie w 2018 roku

Netflix zdradził także, do jakich filmów, wśród oryginalnych produkcji platformy, najchętniej wracano w 2018 roku. I są to obrazy The Kissing Booth, Do wszystkich chłopców, których kochałam, a także Roxanne Roxanne. Ten drugi stał się absolutnym hitem nie tylko dlatego, że jest ekranizacją książki o tym samym tytule autorstwa Jenny Han, ale także z powodu wcielającego się w jednego z głównych bohaterów Noah Centineo. Ten uroczy 22-latek skradł serca dziewczyn na całym świecie rolą Petera Kavinsky'ego i stał się wymarzonym kandydatem na chłopaka. Nic dziwnego, że Netflix postanowił, że powstanie druga część Do wszystkich chłopców, których kochałam, gwarantując sobie tym samym kolejny rekord oglądalności. 

„1983” od dziś na Netflix! O serialu rozmawiamy z reżyserkami - Agnieszką Holland, Kasią Adamik, Agnieszką Smoczyńską i Olgą Chajdas [WIDEO] >>>