Są tutaj fani Chilling Adventure of Sabrina? Mamy dla was dwie wiadomości odnośnie serialu Netflixa. Jedna jest bardzo dobra, druga – raczej zła. Kolejny, 4. już sezon produkcji Sabrinie Spellman, jej ciotkach i przyjaciołach pojawi się jeszcze w tym roku. I liczyć będzie 8 odcinków. Ale niestety, będzie to sezon finałowy. Netflix nie zamierza kontynuować losów nastoletniej czarownicy. „Czas na ostatnie spotkanie Sabatu” –  czytamy na oficjalnych kanałach platformy w mediach społecznościowych.

- Praca nad „Chilling Adventures of Sabrina” była niesamowitym zaszczytem od pierwszego dnia. Obsada, na czele z Kiernan (Shipką – przyp.red.) jako uwielbianą przez wszystkich nastoletnią czarownicą był absolutną radością. Jestem niezmiernie wdzięczny ekipie, która włożyła tyle miłości w tej projekt  – mówi Roberto Aguirre-Sacasa, twórca serialu. Z kolei Kiernan Shipka, odtwórczyni głównej zamieściła na swoim Instagramie zdjęcie, które podpisała: „Final part let’s gooo witches”. 

Koniec serialu Chilling Adventures of Sabrina. Finałowy sezon jeszcze w tym roku

Serial Chilling Adventures Sabrina powstał na podstawie komiksu od Archie Comics i w niczym nie przypominał serialu z lat 90., którego bohaterką również była Sabrina Spellman, która mała dwie ciotki – Zeldę i Hildę, chłopaka Harveya oraz czarnego kota, Salema. Od Netflixa dostaliśmy produkcje o wiele mroczniejszą, pełną okulistycznych elementów i odważnych scen, jak choćby ta z orgią w pierwszym sezonie. Wielu widzów mogło być zaskoczonych, a nawet zniesmaczonych, czego dowód dały komentarze organizacji analizujących to, co młodzi ludzie oglądają w sieci. Sporo kontrowersji znudził również pojawiający się w serialu wizerunek bóstwa Baphometa. Organizacja The Satanic Temple zdecydowała się nawet pozwać Netflixa za wykorzystanie tegoż wizerunku i ukazanie go w kontekście kanibalizmu, co mogło negatywnie wpłynąć na reputację organizacji.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FINAL PART LETS GOOO WITCHES!!!!!!! (pc @ccopp)

Post udostępniony przez Kiernan Shipka (@kiernanshipka) Lip 8, 2020 o 6:49 PDT


Oprócz tego jednak Chilling Adventures of Sabrina okazał się serialem, który poruszył też wiele istotnych kwestii. Sabrina to waleczna młoda feministka, która skutecznie walczy z patriarchatem, nie boi się mieć własnego zdania oraz przyjaciół o różnych preferencjach seksualnych. - Oprócz tego, że jest to oczywiście historia o czarownicy i jej przygodach, to także serial o nastolatkach i o ich doświadczeniach. Choć gram młodszą od siebie dziewczynę, doskonale rozumiem, co przeżywa, z jakimi problemami się boryka. Jest mi w pewien sposób bliska i myślę, że wiele osób odbierze ja w podobny sposób. Sabrina, to naprawdę świetna przyjaciółka i ma to szczęście, że sama też ma świetnych przyjaciół, na których zawsze może liczyć. Fajnie, że o tym także jest ten serial. Jak również o tym, że będąc nastolatkiem, można mieć złamane serce, trzeba podejmować niełatwe decyzje i poszukiwać odpowiedzi na wiele trudnych pytań mówiła Kiernan Shipka w wywiadzie z Glamour.pl.

Zanim Kiernan została gwiazdą serialu Netflixa pojawiła się też w innym popularnym serialu, Mad Men, gdzie zagrała córkę głównego bohatera, Sally Draper. Oprócz tego młoda aktorka ma na koncie m.in. świąteczną komedię romantyczną Netflixa W śnieżną noc, filmy Cisza, Zło we mnie czy Bardzo złe dziewczyny. Jej serialowe ciotki zagrały Lucy Davis (Hilda) i Miranda Otto (Zelda), kuzyna Ambrose’a Chance Perdomo, Harveya Ross Lynch, a przyjaciółki: Rosalind – Jaz Sinclair, zaś Susie – Lachlan Watson. W Nicka, czyli w kolejnego ukochanego Sabriny wcielił się Gavin Leatherwood, w Ojca Blackwooda Richard Coyle, w panią Wardwell Michelle Gomez, a w prawdziwego ojca Sabriny, czyli Lucyfera – Luke Cook.

Będziecie za nią tęsknić za Chilling Advetures of Sabrina? A może to dobrze, że Netflix nie zdecydował się na kolejne sezony? Jest kilka seriali, które doczekały się znacznie większej liczby sezonów i nie wyszło im to na dobre... 


Najlepsze filmy i seriale o magii i czarodziejach. Co warto obejrzeć? Nie tylko Harry'ego Pottera >>>

Zobacz także: