Netflix to od kilku lat niekwestionowany lider na rynku VOD na świecie. Nie jest jednak tajemnicą, że streamingowy gigant czuje na plecach oddech konkurencji w postaci wyrastających jak grzyby po deszczu platform z serialami, filmami i programami rozrywkowymi. Disney+,  HBO GO, Amazon Prime Video, a w Polsce także chociażby Player, z roku na rok zyskują coraz większą rzeszę użytkowników, co zmusza kierownictwo Netflixa do podejmowania zdecydowanych i coraz bardziej drastycznych kroków.

Dlaczego Netflix rezygnuje z kontynuacji wielu produkcji?

W praktyce oznacza to, że w ostatnim czasie serwis coraz praktyczniej podchodzi do kwestii kontynuowania poszczególnych cykli. Fani wielu popularnych seriali już nie raz na własnej skórze przekonali się, że Netflix bez większych sentymentów decyduje o zakończeniu serii, które nie przynoszą spodziewanych zysków, aby przeznaczyć wielomilionowe budżety na znacznie lepiej rokujące na przyszłość tytuły.

Wraz z początkiem lipca do smutnego grona anulowanych produkcji dołączyły właśnie cztery seriale komediowe.

4 seriale komediowe Netflixa bez kolejnych sezonów

Wiemy już oficjalnie, że Netflix nie zamówił nowych odcinków cieszącego się sporą popularnością serialu Bonding z Zoe Levin i Brendanem Scanellem w rolach głównych. Pikantna mieszanka czarnej komedii i komediodramatu z motywem BDSM zakończyła się więc na drugim sezonie, którego emisja miała swoją premierę w styczniu tego roku.


Podobny los spotkał także skierowany do nieco młodszego widza serial Kevina Hencha pt. Profesor Iglesias z Gabrielem Iglesiasem w tytułowej roli sympatycznego nauczyciela historii, który pomaga utalentowanym, ale przy tym dość trudnym dzieciakom. Trzeci sezon, który trafił do oferty serwisu w grudniu ubiegłego roku, niestety był już ostatnim.


Powodów do zadowolenia nie będą mieć również użytkownicy Netflixa, którym przypadł do gustu zabawny serial Mechanicy (oryg. The Crew) oraz familijna produkcja Country Niania. Okazało się właśnie, że obydwa tytuły nie cieszyły się wystarczającym powodzeniem i zakończyły swój żywot już po zaledwie pierwszych sezonach.