Dzielisz opłaty za subskrypcję Netflixa z bliskimi lub znajomymi i wspólnie korzystacie z jednego konta? Jeśli nie mieszkacie pod jednym dachem, prawdopodobnie za to „obchodzenie” regulaminu będziecie musieli i musiały dodatkowo zapłacić.  Netflix zapowiedział zmianę zasad! Wkrótce zamierza wprowadzić nową opłatę, która ma uniemożliwić współdzielenie konta z osobami „z różnych gospodarstw domowych”. „Testy” obejmą na razie obszar Ameryki Centralnej i Południowej: Chile, Peru i Kostarykę.  

Netflix: współdzielenie konta dodatkowo płatne

 „Wprowadzając osobne profile dla kilku użytkowników w naszych planach „standard” i „premium”, ułatwialiśmy osobom mieszkającym razem współdzielenie swojego konta Netflix. Choć ta funkcja cieszyła się popularnością, spowodowały również pewne nieporozumienia dotyczące tego, kiedy i jak można udostępniać Netflix. W rezultacie konta są dzielone między różne gospodarstwa domowe, co wpływa na naszą możliwość do inwestowania w nowe wspaniałe programy telewizyjne i filmy dla naszych członków - skomentował Chngyi Long, dyrektor do spraw innowacji produktowych w Netfliksie.

By rozwiązać „problem” – czytaj: by zarobić więcej -  gigant streamingowy zaproponował dwie opcje:

  • dodanie nowego użytkownika lub użytkowniczki - osoby korzystające z planów Standard i Premium będą mogły dodać nowe konta dla maksymalnie dwóch osób, które z nimi nie mieszkają. Każdy profil będzie miał spersonalizowane rekomendacje i dane logowania. Opłata za każdy dodatkowy profil wyniesie (w przeliczeniu) ok. 13 złotych (w Chile - 2380 peso, w Peru – 7,9 soli, w Kostaryce - 2,99 dolarów amerykańskich).
  • przeniesienie swojego profilu do nowego konta – użytkowniczki i użytkownicy korzystający z planów „basic” , „standard” i „premium” będą mogli przenieść wszystkie dane dotyczące swojego profilu (historia obejrzanych tytułów, preferencje, lista ulubionych) do nowego, oddzielnego konta.

Nowe rozwiązanie zostanie wprowadzone i będzie testowane na razie na trzech rynkach, jednak wszystko wskazuje na to, że już niedługo nowe zasady obejmą także inne regiony, w których działa Netflix.

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.