Założymy się, że mieliście kiedyś taką sytuację, kiedy usiedliście przed ekranem, aby obejrzeć coś na Netflixie, ale nie wiedzieliście co, więc zaczęliście błądzić po platformie w poszukiwaniu interesującego tytułu. Aż w końcu zorientowaliście się, że szukacie go już tyle, ile trwa odcinek serialu albo jedna trzecia filmu. Spokojnie, nie jesteście jedyni! Według badań przeciętny człowiek spędza 1,3 roku życia(!) na poszukiwaniu czegoś do obejrzenia. Właśnie dlatego Netflix postanowił wprowadzić nową funkcjonalność, która raz na zawsze rozwiąże ten problem. 

Nowa opcja na Netflix pozwoli łatwiej znaleźć wam ciekawy serial lub film. Jak działa?

Nowa opcja dostępna na Netflix to „Odtwórz losowo”. Co trzeba zrobić, aby z niej skorzystać? Wystarczy kliknąć w panelu serwisu „Odtwórz losowo”, a następnie otrzymamy propozycję filmu lub serialu do obejrzenia na podstawie tego, co do tej pory zobaczyliśmy z biblioteki Netflixa. W ten sposób istnieje naprawdę duże prawdopodobieństwo, że sugerowany tytuł przypadnie wam do gustu. A co jeśli nie? O tym Netflix również pomyślał, stąd opcja „Odtwórz coś nowego”. Wówczas poza nowościami może pojawić się propozycja włączonego wcześniej, ale niedokończonego filmu, serialu czy też jednego z tytułów z „Mojej listy”. Co wy na to? Dla pewności, w galerii (na górze strony) załączamy instrukcję, jak skorzystać z nowego narzędzia na Netflixie. 

Oprócz tego możecie też oczywiście skorzystać z naszych podpowiedzi, np. dlaczego warto obejrzeć nowy polski serial Netflixa „Sexify”. Nasze argumenty „za” znajdziecie poniżej!